2024. ápr. 26., péntek
Megszakadt a Somorja veretlenségi sorozata

2021.5.17. 08:01
ujszo.com

Zsinórban elért hat győzelmüket és egy döntetlenjüket követően kapott ki odahaza a II. labdarúgó liga utolsó előtti fordulójában a gólhelyzeteiket egyetlen kivételtől eltekintve elpuskázó STK Somorja az MFK Skalicától (1:2).

A hírt a következő internetes portál közölte: ujszo.com

Az erdőhátiak hagyományosan mumusai a hazaiaknak, akik évek óta legfeljebb döntetlent tudtak elérni velük szemben. Tegnapelőtt ugyan nem a legerősebb 9sszeállításban léptek pályára, Appiah révén újoncot is avattak, mégis javíthattak volna velük szembeni  kedvezőtlen mérlegükön. Ha pontosabban és higgadtabban céloznak. Már a 3.percben Nagy Péter beadását Boateng három méterről, ajtó-ablak helyzetben a kapu fölé fejelte. A kirúgás után a kezdő körben a lekönyökölték felugró Stašíkot, aki rövid ideig a földön maradt, de a gyengén bíráskodó Ježík nem sípolt. A labda Šebestához került, aki elviharzott a jobbszélem és beadásából az őrizetlenül hagyott Horodník kilőtte a hosszú sarkot -- 0:1. Ezután mezőnyfölénybe kerültek a felső-csallóközi kék-fehérek. Minél hamarabb egyenlíteni skartak, ám elég sokáig eredménytelenül, habár ehhez sok lehetőséget dolgoztak ki. A 8.percben Pančik közeli fejesét védte bravúrosan Junas, az első negyed óra végén Jančo durrantott félfordulatból centiméterekkel a kapu fölé.Nem sokkal az első félidő vége előtt pedig Rymanenko lövését a gólvonalról vágta ki Ranko.