utorok, 5. dec. 2023

GútorRUN už za 11 dní!

6.9.2016, 09:10
Slávka Gáborová

Neváhajte a prihláste sa čo najskôr! Gútor Run 2015, sa uskutoční už  18.9.2016. Každý pretekár v kategórii easy, hobby a hlavný beh bude zaradený do tomboly, v ktorej môžete vyhrať hlavnú cenu: horský bicykel alebo nákupné poukazy, či rôzne športové potreby.

Pre deti bude pripravená aj detská tombola,  a detské dielne -  môžu si vymaľovať vlastné tričko, tašku alebo šálku GútorRUN.

Pretekárov správne namotivuje bubnová show v podaní známej kapely Drumsters. Po dobehu si môžu súťažiaci vychutnať domáce špeciality. Počas akcie bude prebiehať bezplatné meranie krvného tlaku, tuku v tele.

Nakoľko sa blíži Svetový deň srdca našim cieľom je propagovať možnosti prevencie ochorení kardiovaskulárneho systému aj prostredníctvom zdravého životného štýlu.

Cenné rady Vám poskytne člen tímu GútorFUN doktor Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb -  Martin Beňa, ktorý bude dohliadať na bežcov.

Zatiaľ je najväčší záujem je o hlavný beh - o hamuliakovsku desiatku, ktorý je zároveň 4. kolom šamorínskej bežeckej ligy (ŠBL).

Okrem hlavného a hobby behu 5,6 km, opäť odštartujeme aj kategóriu easy beh, 2,3 km - pozdĺž malej dunajskej hrádze -  práve preto, aby sa mohli prihlásiť nielen trénovaní bežci ale každý, kto si chce vychutnať príjemnú atmosféru podujatia. Táto disciplína je nesúťažná, je pre radosť, každý účastník získa aj malé prekvapenie.

Je nepochybne potešujúcou správou, že detské kategórie a kreatívne dielne pre deti sú naďalej zdarma, vďaka sponzorom podujatia. S najmenšími opäť pobeží aj šašo, ktorý je dôležitou súčasťou podujatia:-)

,,Verím, že oslovíme rôzne vekové kategórie, rodiny, aby si zašportovali a podujatie bude dobrou príležitosťou stretnúť a spoznať zaujímavých ľudí. Tešíme sa na Vás!" - zhrnula A. Molnárová, hlavná organizátorka z OZ GútorFUN.

Viac info na stránke www.dobehnima.sk; www.gutorrun.sk alebo na Facebooku Dobehni-ma. :-)

Neváhajte, prihláste sa čo najskôr -  GútorRUN už za 11 dní...

Tešíme sa na Vaše výkony.

Vedeli ste, že:

  • Beh je účinný prostriedok v boji proti civilizačným chorobám.
  • Behom odbúrame stres, pomáha udržať si duševnú rovnováhu.
  • Pravidelný beh posilní srdce, zníži riziko srdcového infarktu, zlepší pružnosť ciev, zníži vysoký krvný tlak
  • Pomôže znížiť nadváhu, resp. udržať zdravú telesnú hmotnosť.
  • Beh zvýši energiu, zlepší kondíciu, predĺži život a dá pocit mladosti.

 

Copyright © 2023 Šamorínčan