streda, 24. júl. 2024
Sztruhar_11

František Sztruhár: Len spoločne dokážeme spraviť zmenu

26.2.2020, 09:45
František Sztruhár, politická reklama

Milí Šamorínčania a obyvatelia priľahlých obcí,

nastal čas, kedy môžeme niečo zmeniť v smerovaní našej krajiny a regiónu.  Posledné štyri roky nám ukázali, že niečo nie je v poriadku. A nepíšem len o korupcii. Platíme rôzne dane, z našich platov sa odvádza kopa peňazí na sociálne a zdravotné poistenie a výsledok je naozaj na zaplakanie. A tiež pozorujeme stále zhoršovanie stavu životného prostredia, ochrany podzemnej vody a to len z dôvodu priority biznisu. A dôchodkový vek? To je kapitola sama o sebe, pokiaľ dôchodca nemá dostatočný dôchodok, štát nepomôže. Keď tak, len pred voľbami si na dôchodcov spomenie. A nadarmo naši rodičia robili celý život. Ceny energií? Každý z nás vie aké sú, veď ich platíme každý mesiac.

Kto som? Som jeden z vás. Mám už dosť sľubov, nič nehovoriacich slov a stáleho boja proti niečomu. Nastal čas, keď môžeme spoločne vykročiť vpred, ale nezabudnime na minulosť, lebo chceme vybudovať krajšiu budúcnosť, kde by sme mohli mať ľahší život, menšie dane, lepšie zdravotníctvo, lepšie ceny energií. Naši rodičia na dôchodku môžu mať dostupnejšiu zdravotnú starostlivosť, môžu viac cestovať a užívať si život. Zároveň rozvíjať aj našu kultúru, školy, ochrániť prírodu a cennú pitnú vodu. V systéme je dosť peňazí, nepotrebujeme dvíhať dane. Len ich potrebujeme efektívnejšie využiť a zabrániť ich zneužitiu. Dvíhať dane vie každý. Ale znižovať nie. Preto je potrebná zmena.

A ako milovník zvierat viem, že sa treba zaoberať aj nedostatočnou ochranou našich domácich miláčikov.

Nastal čas. Choď aj Ty 29. februára voliť a zakrúžkuj si svojich favoritov. Ak nie som pre Teba ten správny, tak na spoločnej kandidátke strany číslo 22 je plno nových tvári. Len spoločne dokážeme spraviť zmenu, každý hlas je dôležitý, aj ten Tvoj!

S úctou František Sztruhár

Copyright © 2024 Šamorínčan