pondelok, 22. júl. 2024

Filmy, ktoré menia životný štýl prichádzajú do Šamorína

12.3.2019, 04:50
Slávka Gáborová

Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm zavíta 12. marca do x-bionic® sphere - Tuli® Cinema. Pre návštevníkov je pripravený pestrý program dokumentárnych filmov, ktoré prenesú diváka prostredníctvom filmového plátna do divokej prírody, ale aj priamo do centra nelegálneho obchodu.

Okrem jedinečných filmov z celého sveta festival prináša aj sprievodnú diskusiu Bude teplejšie - Prečo je to problém?. Na svoje si prídu aj žiaci základných a stredných škôl, pre ktorých je pripravený doobedný Junior festival. Vstup na festival je voľný.

Cieľom festivalu je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja. V rámci celoročnej TOUR prináša festival Ekotopfilm – Envirofilm do regiónov Slovenska výber najlepších filmov aktuálneho ročníka. „Naša spoločnosť sa mení, naše prostredie je už iné. Obdobie, ktoré v súčasnosti žijeme je výrazne ovplyvnené ľudskou činnosťou. Vidíme to v našich festivalových filmoch každý rok. Tento rok premietame niekoľko filmov, ktoré dokazujú, že naša planéta je už odlišná, ako sme ju poznali. Ľudia často myslia iba na svoj komfort a neplánujú zmeniť svoj životný štýl. My sa snažíme verejnosť inšpirovať k zmene,’’ vysvetľuje zmysel podujatia generálny riaditeľ festivalu Peter Lím.

Filmový festival Ekotopfilm - Envirofilm zaujme svoje miesto v Šamoríne 12. marca 2019 v x-bionic® sphere - Tuli® Cinema. Doobedie patrí Junior festivalu pre vopred prihlásené základné a stredné školy. Festival pokračuje večerným programom pre širokú verejnosť. Filmový program od 16:00 do 21:30 poskytne divákom pohľad nielen na problémy, ktoré sužujú naše životné prostredie, ale aj ich riešenia a úspešné príbehy záchrany. Objavte spolu s festivalom tajomstvá každodenného života kamčatských medveďov, vydajte sa na cyklovýlet po Nórsku, odhaľte čierny trh so slonovinou alebo nájdite alternatívy jednorazových plastov. Program je obohatený o inšpiratívnu diskusiu Bude teplejšie - Prečo je to problém?, v rámci ktorej bude Martin Hojsík, vyštudovaný genetik, ktorý sa vyše 25 rokov venuje ochrane prírody a zvierat, o 18:00 diskutovať o klimatickej zmene a jej dopade na Slovensku.

Vstup na festival je voľný.

Viac informácií o programe nájdete na: www.ekotopfilm.sk/samorin

Program WEB SAMORIN

 

 

Copyright © 2024 Šamorínčan