nedeľa, 14. apr. 2024

DANUBE BIKE&BOAT - Objav Malý a Mošonský Dunaj na bicykli a člne!

12.11.2019, 09:52
Slávka Gáborová

Za týmto názvom sa skrýva dvojročná snaha 8 partnerov zo Slovenska a maďarského partnera, mesta Mosonmagyaróvár zastrešujúceho množstvo miestnych aktérov v cestovnom ruchu. Za vedenia BSK sa v tomto projekte realizovali regionálne významné investície do ekoturistickej infraštruktúry a bola vytvorená spoločná cezhraničná značka, resp. ekoturistická destinácia "Dunajské ostrovy".

Dňa 25.10.2019 sa v meste Mosonmagyaróvár konala záverečná konferencia  projektu spojená so slávnostným ukončením vodáckej sezóny. Nosnou časťou programu bolo prezentovanie úspešne implementovaných aktivít projektu za SK a HU stranu. Od začiatku projektu (1.11.2017) došlo k ukončeniu výstavby 26 infraštruktúr na oboch stranách cezhraničnej destinácie, pričom ďalšie 3 budú dobudované. Ide o nástupné miesta pre vodnú záchrannú službu v Rajke a Mosonmagyaróvári, ale aj Korza v Zálesí. Zorganizovali sa desiatky workshopov, konferencií, letných táborov, výcvikov vodných sprievodcov či pedagógov.

Viki2

Destinácia Dunajské ostrovy bola promovaná na B2B veľtrhoch, verejných podujatiach s názvom Green Week, vytvoril sa turistický webový portál, spustila sa marketingová kampaň destinácie na sociálnych sieťach, prostredníctvom rádií či billboardov, vyhlásila sa fotosúťaž.

V rámci projektu bolo vyhotovené množstvo propagačných materiálov ako brožúry, mapy, pexesá, tašky, tričká, imidžové videá, atď.

Vytvorená marketingová značka destinácie Dunajské ostrovy (DANUBE  ISLANDS) si za pomerne krátku dobu získala tvár a zázemie, ktoré je hodné ďalej rozvíjať, pretože má silný potenciál stať sa konkurencieschopnou destináciou.

Projekt označený kódom SKHU/1601/1.1/014 bol financovaný Programom spolupráce INTERREG V-A SK-HU.

Schwarzova

Copyright © 2024 Šamorínčan