piatok, 22. okt. 2021 - Sergej

Cesta kapely Night Ride zo Šamorína do sveta – časť druhá

29.6.2020, 14:01
Tatiana Gáborová

Šamorín je plný zaujímavých a inšpirujúcich ľudí. V duchu nášho hesla „Baví nás tu žiť“ sme sa rozhodli týchto ľudí osloviť a priniesť  Vám tieto rozhovory na našich stránkach. Budeme radi, ak vás tieto príbehy zabavia, prípadne v niečom inšpirujú. Všetky rozhovory nájdete na hornej lište našej stránky, kde je vytvorená rubrika ROZHOVORY a môžete sa k nim hocikedy vrátiť.

Night Ride je sympatická kapela s úžasnou energiou na každom jednom koncerte. Jej frontmankou je Kristína Bölcsová, na gitare hrá Máté Mezei, na basgitare Tamás Csiba, na klávesoch Mátyás Kiss a bubeníkom je Ádám Mezei. Fungujú približne dva roky a za ten čas stihli koncertovať na takmer všetkých zaujímavých miestach naprieč Šamorínom, Komárnom, Bratislavou,v rôznych mestách v okolí a majú za sebou dokonca aj pár koncertov v zahraničí. Ich koncerty sú zmesou maďarských a anglických skladieb, originálnych rytmov a domácej rebelskej hudby. Prinášame Vám druhú časť rozhovoru s ich speváčkou.

No dobre, tak sa poďme porozprávať o koncertoch a zážitkoch z nich. Kde ste boli najďalej koncertovať ?

No, buď v Brne, čo bol asi náš najväčší koncert alebo Ostrihome, čo nie je veľmi ďaleko, ale je to stále iná krajina, takže to bolo WAU. Viackrát nás už volali aj do Budapešti , čo zatiaľ bohužiaľ nevyšlo, ale za spomenutie stojí aj náš koncert v Győri.

V Ostrihome sme hrali v krásnom prostredí. Bol to podzemný priestor - jaskyňa. Umelo vytvorený bar a za ním nechaný prírodný priestor s minimálnymi renováciami kde sa koncertuje, to bol extrémne zaujímavý zážitok.

A máte nejaký cieľ kam by ste chceli ísť hrať ? Mesto, miesto alebo proste len pre čo najviac ľudí ?

Nemáme to takto konkrétne, povedala by som, že našim hlavným cieľom je robiť to čo milujeme,  udržať si dobrú atmosféru a nerobiť to kvôli peniazom, lebo to už potom nie je ono. My sme veľmi vďační za každú jednu ponuku čo dostaneme. Veľmi by sme chceli raz ale podniknúť tour, teda hrať na viacerých miestach hneď po sebe lebo takú skúsenosť zatiaľ nemáme.

Takže hlavná vízia do budúcnosti je zostať vo viac-menej tejto zostave a s takouto atmosférou.

Áno, chceme si udržať tento feeling, chceme to robiť s radosťou. Možno sa nám to raz podarí robiť aj ako zamestnanie, ale to sa ešte uvidí. Zatiaľ nám kapela dáva veľa zábavy, skúseností a lásky od ľudí a samých seba, to nám stačí.

No ty si ešte vyššie spomínala, že poniektorí máte teraz maturitu, bakalára a tak. Nemôže sa stať, že sa teraz rozleziete po svete a to pôjde na úkor kapely ? Či plánujete ostať v tejto oblasti ?

Uvidíme, čo budúcnosť prinesie ale už teraz sme to napríklad pociťovali - náš basgitarista mal nedávno príležitosť študovať v Budapešti, tak sme skúšali len cez víkendy, a išlo to.

Veríme, že sa to bude dať robiť minimálne týmto spôsobom aj v budúcnosti a určite to budeme tlačiť kým sa to bude dať, zatiaľ sa nám všetky prekážky podarilo prekonať , takže tento zvyk nám snáď ostane.

Plánuje niekto z vás študovať hudbu a robiť v živote len hudbu alebo si myslíš, že to pre všetkých z vás ostane len ako hobby ?

Zatiaľ všetci študujeme niečo mimo hudby, Máté študuje učiteľstvo maďarčiny a dejepisu, Tamás študuje v Budapešti  osvetlovačstvo, ja sa chystám buď na psychológiu alebo prekladateľstvo, uvidím kam ma zoberú, Matyi študuje v Bratislave informatiku. Náš bývalý bubeník Áron sa hlási na jednu prestížnu hudobnú školu do Budapešti na odbor jazzového bubeníctva, čo je dôvodom jeho odchodu z kapely. Najnovším a zároveň najmladším členom našej kapely je Ádám, ktorý je aktuálne gymnazista.

Ešte nám na záver povedz či máte nejaký zaujímavý zážitok z koncertu, či napríklad fanúšici a fanúšičky niečo robili, alebo ste prišli a boli ste bez techniky, alebo niečo podobné, stalo sa vám niekedy takéto niečo ?

Zo samotného diania koncertu asi žiadny takýto zážitok nemáme, nám sa zvykne nedariť pred koncertom.

Napríklad keď sme išli do Brna. Išli sme traja: Máté a Matyi a ja jedným autom a zvyšok druhým. My sme išli skôr, aby sme si ešte pozreli Brno. Osud nevydal, auto sa nám pokazilo asi 20 kilometrov pred Brnom, uprostred diaľnice. Začalo dymiť, obvolala som všetky poisťovne, odťahovky, zavolali sme hasičov a policajtov. Náš klavirista si myslel, že tam umrieme, haha.

Po asi dvoch alebo troch hodinách čakania na odťahovku vytiahli chalani hudobné nástroje a začali hrať na kraji diaľnice, malo to celé taký country feeling.

Nakoniec sa nám tam ale podarilo dostať a dopadlo to asi najlepšie ako mohlo.

Ešte v Nových Zámkoch sa mi napríklad stalo, že na koncert som mala vysoké opätky, a asi 5 minút pred koncertom sa mi odlomil opätok. Našťastie niekto zohnal čiernu izolepu a prilepili sme ho ňou naspäť. Ale musím povedať, že som v ten večer chytala strašné kŕče.

A teda, kde vás ľudia môžu nájsť ?

Máme kapelový instagram @__nightride__ aj kapelový facebook, normálne pod názvom Night Ride.

Cesta kapely Night Ride zo Šamorína do sveta – časť druhá
Cesta kapely Night Ride zo Šamorína do sveta – časť druhá
Cesta kapely Night Ride zo Šamorína do sveta – časť druhá
Cesta kapely Night Ride zo Šamorína do sveta – časť druhá
Copyright © 2021 Šamorínčan