utorok, 11. máj. 2021 - Blažena
71402235_10156954107338235_4574338202592083968_o

Aldo Baez: Čaká nás dlhá cesta, ale držíme spolu

4.10.2019, 07:20
Jakub Mihálik, FC ŠTK
Tibor Őry

V sobotu skompletizoval svoj prestup z ŠKF Sereď, v nedeľu ráno už viedol víťazný tím v zápase proti juniorke Slovana Bratislava. Aldo Baez je jedným z najdlhšie pôsobiacich legionárov v slovenskom futbale, nečudo preto, že si od neho vedenie ŠTK veľa sľubuje. “V Aldovi získavame skúseného hráča, s množstvom prvoligových štartov. Veríme, že svojou kvalitou pomôže nášmu mladému tímu a stane sa lídrom,” povedal po prestupe športový riaditeľ ŠTK, Csaba Horváth.

Tridsaťjedenročný Argentínčan s výbornou slovenčinou náznaky očakávaní ukázal už v prvom zápase v drese ŠTK. Hoci v predošlých týždňoch mu chýbala zápasová prax, sám sa u trénerov pýtal do zápasového vyťaženia. “Futbal mi chýbal, mal som preto ešte väčšiu motiváciu, aby som hneď v úvode pomohol mužstvu k víťazstvu. Osobne som sa cítil v zápase veľmi dobre a som rád, že sa nám podarili tri body,” povedal po zápase samotný hráč. Sympatický bojovník stredu poľa však nechce byť len lídrom na ihrisku.

“Chcel by som mladším spoluhráčom pomáhať aj mimo ihriska, možno ukázať, že nie je dôležité len to, čo sa odohráva na ihrisku. Na ňom však určite budem tlačiť, aby každý jeden išiel na 110%,” odhodlane hovorí, po Pončákovi a Mezovskom, tretí najstarší hráč nášho kádra. Po súboji s nováčikom a tabuľkovým susedom, čaká šamorínsky tím ďalší druholigový nováčik, hoci z opačného konca. Dres donedávna prvoligovej Podbrezovej obliekal pred dvoma rokmi aj sám Aldo. Odvtedy sa však ich káder výrazne zmenil. “Zo súčasného kádra nepoznám už skoro nikoho. Je tam len Viazanko a Breznaník, ktorý je v súčasnosti zranený. Tak či onak to však bude náročný zápas, napriek tomu, že sa im možno nedarí tak, ako po príchode z najvyššej súťaže očakávali, Podbrezová posledné 3 zápasy doma vyhrala a nám určite nebudú chcieť nič darovať. My však chceme potvrdiť výhru so Slovanom a uhrať body aj vonku,” rozhovoril sa o piatkovom súperovi.

Pred 12. kolom patrí ŠTK pozícia v pásme zostupu, hoci už “len” tri body od bezpečných vôd. Skúsený harcovník je však optimista. “Čaká nás síce dlhá a náročná cesta, no pozitívom je, že držíme spolu. Máme mladý a šikovný káder, v ktorom je kvalita. Určite treba na veľa veciach pracovať, ale verím, že spolu to zvládneme. Čaká nás ešte šesť jesenných zápasov, z toho štyri doma. Urobíme všetko preto, aby sme sa tešili ako mužstvo a aby sme potešili aj našich fanúšikov,” dodal Aldo.

Hajrá Somorja!

Copyright © 2021 Šamorínčan