utorok, 16. apr. 2024
Župa cez víkend prekročila hranicu 109 tisíc zaočkovaných

Župa cez víkend prekročila hranicu 109 tisíc zaočkovaných

24.5.2021, 09:30
TTSK

Trnavský samosprávny kraj pokračoval v očkovaní proti ochoreniu Covid-19 v piatich veľkokapacitných očkovacích centrách aj medzi 21. a 23. májom 2021.

Záujemcom boli podávané všetky tri schválené vakcíny. Od piatka do nedele bolo zaočkovaných viac ako 17.500  ľudí. Od začiatku očkovania vo februári vakcínu dostalo viac ako 109 tisíc ľudí.

„Druhý víkend po sebe sme očkovali v piatich veľkokapacitných očkovacích centrách. Vďaka tomu dokážeme očkovať prvou aj druhou dávkou. V nastavenom trende budeme pokračovať, aby sme pred vírusom ochránili všetkých záujemcov čo najskôr. Teším sa, že pri vyše 109 tisíc ľuďoch sa nám to už podarilo,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Počas uplynulých troch očkovacích dní sa vakcína od Pfizer/BioNTech podávala v najnovšom veľkokapacitnom očkovacom centre trnavskej župy na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch. Podaných v ňom bolo 3.200 vakcín. V športovej hale na Rybníkovej v Trnave sa očkovalo v sobotu vakcínou od Pfizer/BioNTech a v nedeľu vakcínou od Moderna. Spolu v nej bolo zaočkovaných 4.560 ľudí.

V župných stredných zdravotníckych školách v Dunajskej Strede a Skalici sa druhá dávka vakcíny od AstraZeneca podávala v sobotu. Na Strednej zdravotníckej škole Trnava prebiehalo očkovanie oba víkendové dni. Spolu vakcínu dostalo takmer 8.800 ľudí.

„Cez pracovné dni postupne navyšujeme počty zaočkovaných prostredníctvom výjazdovej očkovacej služby. Ďalšie stovky vakcín takto župa prináša priamo do obcí a miest, čo najbližšie k obyvateľom kraja,“ doplnil župan Jozef Viskupič.

Na zabezpečenie plynulosti očkovania vo svojich centrách župa hľadá dobrovoľníkov s vekom nad 18 rokov. Vítaní sú všetci záujemcovia s chuťou pomôcť a tak prispieť k čo najskoršiemu návratu k bežnému životu.

Informácie o očkovaní v slovenskom aj maďarskom jazyku, ako aj mapy očkovacích centier trnavskej župy sú dostupné na https://zdravazupa.sk/korona/#ockovanie. Všetky informácie pravidelne aktualizujeme aj na našich sociálnych sieťach. Facebook: Trnavský samosprávny kraj, Instagram: trnavskazupa.

 

 

Copyright © 2024 Šamorínčan