nedeľa, 21. apr. 2024
Zoznámte sa s mobilnou aplikáciou Šamorín

Zoznámte sa s mobilnou aplikáciou Šamorín

7.1.2022, 08:52
www.samorin.sk
ilustr.foto

Zoznámte sa s mobilnou aplikáciou Šamorín
Mobilná aplikácia Šamorín je už dostupná tak na Google Play ako aj na App Store. Ak si ju stiahnete a začnete používať, získate užitočný nástroj, ktorý Vám pomôže byť vždy v obraze ohľadom diania v Šamoríne.

Prehľadné užívateľské rozhranie ponúka nasledujúce možnosti:

Aktuality
Nachádzajú sa tu správy uverejnené na oficiálnej webovej stránke mesta. V hornom menu si môžeme vybrať medzi rubrikami „Správy“, resp. „Šport, kultúra“. Celá správa sa zobrazí po kliknutí na tlačidlo „Čítať viac“.

Hírek
Tu sa zobrazí zoznam správ zverejnených na webovej stránke mesta v maďarskom jazyku. V hornom menu si tu tiež vieme vybrať medzi „Správami”, resp. témou „Šport, kultúra”. Celá správa sa zobrazí po kliknutí na tlačidlo „Čítať viac“.

Online noviny
Kliknutím na túto ikonku sa zobrazia jednotlivé čísla časopisu Šamorín a okolie  v časovom slede. Noviny si užívateľ otvorí pomocou ikonky „Otvoriť“, k čítaniu sa dajú stiahnuť vo formáte PDF.

Úradná tabuľa
Tu sa zobrazí zoznam dokumentov zverejnených na elektronickej úradnej tabuli Mestského úradu Šamorín; jednotlivé dokumenty si prečítate po kliknutí na tlačidlo „Otvoriť“.

Správy z úradu
V tejto sekcii vie mestský úrad zverejniť bleskovú správu alebo oznam.

Kalendár udalostí
V tejto časti nájdeme kalendár udalostí oficiálnej webovej stránky mesta. Nakoľko sa v súčasnosti nemôžu kvôli aktuálnym opatreniam konať žiadne podujatia, táto sekcia je nateraz prázdna.

Dôležité kontakty
V tejto sekcii sa v „Dôležitých kontaktoch“ v hornom menu zobrazia čísla najdôležitejších tiesňových liniek, kým v časti „Občiansky servis“ nájdeme kontakty na jednotlivé odbory mestského úradu.

Napíšte nám
Po vyplnení povinných polí môžeme zaslať mestskému úradu odkaz, fotku alebo iný súbor. Tieto dokumenty sa na žiadnej sociálnej sieti neobjavia a nie je preto možné k nim napísať komentár.

Susedská burza
Je to platforma na predaj, výmenu alebo darovanie nepotrebných, ale funkčných vecí z domácností. Jednotlivé príspevky o predaji a darovaní sa zobrazia kliknutím na ikonky „Darujem“, „Predám“ a „Všetko“ v hornom menu.

Verejná doprava
Táto ikonka nás presmeruje na stránku cp.sk, kde nájdeme všetky odchody a príchody autobusov a vlakov na jednom mieste a môžeme si vyhľadať vhodné dopravné spojenie.

Odpadové hospodárstvo
Modul odpadové hospodárstvo má dvojitú funkciu. Pod „Plánovacím kalendárom” si môžeme nastaviť poslanie notifikácie o blížiacom sa termíne odvozu komunálneho alebo separovaného odpadu. V časti „Ako separovať” nájdeme informácie ohľadom správneho separovania odpadu.

Návody
Modul obsahuje užitočné informácie o tom, ako úradne postupovať v prípade svadby, narodenia dieťaťa alebo úmrtia člena rodiny. Nájdete tu aj usmernenie vo veci evidencie vozidla, kúpy nehnuteľnosti, zmeny pobytu alebo začatia podnikania.

Virtuálny cintorín
Ikonka prepojí užívateľa na webstránku cintoriny.sk, kde sú od decembra 2021 dostupné aj šamorínske pohrebiská.

Nastavenia
Tu je možné si nastaviť, z ktorých sekcií aplikácie si želáme dostávať notifikácie na mobil. Ak tu po inštalácii nezmeníme nič, aplikácia nám bude automaticky posielať notifikácie vždy, keď sa na webstránke mesta objaví nová správa.

Na zefektívnenie komunikácie medzi obyvateľmi mesta a mestským úradom môže byť mobilná aplikácia Šamorín rozšírená o ďalšie sekcie. Stiahnite a otestujte si ju a napíšte nám svoj názor v sekcii „Napíšte nám“.
 

Copyright © 2024 Šamorínčan