stk skalica

Zo Skalice bez bodu

3.12.2020, 06:00
stksamorin.sk

V 14. kole držal šamorínsky tím krok s favoritom len výkonom, po prehre 3:1 na body nesiahol.

Aj úvod stretnutia na pôde Skalice patril šamorínskemu tímu. Tradične ofenzívne aktívna ľavá strana, dnes v zložení Fujak – Mendez neustále kombinovala a hľadala spoluhráčov v zakončení, ktoré však neprichádzalo. Z ojedinelého protiútoku sa pri nedôslednom bránení nášho tímu presadil súper. Krátko nato však bolo vyrovnané, keď opäť zľava centroval Fujak, ktorý našiel hlavičkujúceho Baéza na úrovni jedenástich metrov. Šamorínčanom sa nepodarilo udržať remízový stav do polčasu, keď v 40. minúte závar pred bránou Valacha využil obranca súpera. Do druhého polčasu sme opäť vstúpili tlakom na súperovu bránu, ktorý vyvrcholil tutovkou Stašíka, ktorý po štandardnej situácii zblízka minul ľavú žrď skalickej brány. O osude stretnutia rozhodla nechytateľná krížna strela domácich, po ktorej už šamorínsky tím nedokázal zvrátiť dvojgólovú stratu.

Hlas trénera Jána Blaháča: “Aj po tomto zápase môžem skonštatovať, že sme v prvom polčase boli lepším tímom, mali sme územnú prevahu, no dvoma individuálnymi chybami v defenzíve, pri ktorých hráči nezodpovedne pristupovali k bráneniu vopred určených hráčov, sme si doslova nechali streliť dva góly. Pozitívom je krásna akcia, po ktorej sa presadil Aldo Baéz, no našim dlhodobejším problémom je, že nám chýba kvalita v zakončení, strelec, ktorý by vedel pretaviť naše predfinálne snaženie.”

Po prehre v Skalici patrí ŠTK v tabuľke 9. Priečka so 16 bodmi, už v nedeľu nás na domácom ihrisku čaká štvrtý celok druholigového pelotónu, FK Železiarne Podbrezová.

MFK Skalica – ŠTK Šamorín 3:1 (2:1)