štvrtok, 20. jún. 2024
jarne prázdniny

Zmení sa termín jarných prázdnin?

9.2.2021, 07:03
TASR

Jarné prázdniny sú od 15. do 19. februára naplánované v Banskobystrickom, Žilinskom a Trenčianskom kraji. Od 22. do 26. februára by mali mať prázdniny školáci z Košického a Prešovského kraja. O týždeň neskôr sú prázdniny naplánované pre žiakov základných a stredných škôl z Bratislavského, Trnavského a Nitrianskeho kraja.

Únia miest Slovenska (ÚMS) žiada ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislava Gröhlinga (SaS), aby vzhľadom na epidemickú situáciu zjednotil pre všetky kraje termín jarných prázdnin. Jarné prázdniny by mali vo všetkých krajoch podľa ÚMS začať 15. februára.

„Rozdelenie prázdnin v aktuálnej epidemickej situácii nepovažujeme za rozumné, ani za logické,“ uviedla Únia v tlačovej správe.

 Aktualizácia 9.2.2021 o 10:00:

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR o zjednotení termínu jarných prázdnin pre celé Slovensko neuvažuje. Uviedol to pre TASR odbor komunikácie rezortu školstva v reakcii na Úniu miest Slovenska (ÚMS), ktorá požiadala ministra školstva Branislava Gröhlinga (SaS), aby vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu zjednotil termín jarných školských prázdnin, a to pre všetky kraje.

Rezort školstva svoj krok odôvodňuje aj tým, že otvorenie škôl sa v niektorých krajoch odložilo. "Zostávame pri harmonograme a termínoch jarných prázdnin podľa krajov, aby sme zabránili presunom z okresu do okresu a zachovali obmedzenie pohybu," uviedol odbor komunikácie ministerstva školstva.

Copyright © 2024 Šamorínčan