nedeľa, 19. máj. 2024
Žlto-modrí v príprave Šamorína

Žlto-modrí v príprave Šamorína

24.2.2022, 09:04
DAC1904

Kmeňoví hráči DAC-u, vrátane šiestich dorastencov, si zahrali za Šamorín počas končiacej sa zimnej prípravy.

Cez víkend štartujú boje aj v našej druhej najvyššej súťaži, kde vo farbách partnerského klubu FC ŠTK 1914 Šamorín pravidelne nastupujú aj hráči DAC-u. Zverenci trénera Michala Kuruca zimovali na 8. priečke druholigového poradia a jar začnú v nedeľu doobeda o 10.30 h domácim súbojom s nováčikom z Humenného. Ten patril na jeseň k najväčším prekvapeniam súťaže, po 17. kole mu patrí 5. miesto.

V rámci spolupráce dvoch klubov sa, už tradične, do zimnej prípravy Šamorína zapojili aj viacerí hráči zo spoločného projektu rozvoja talentovaných hráčov akadémie DAC. Tí zasiahli aj do prípravných zápasov, v ktorých si Šamorínčania zmerali sily s fortunaligistami či tímami z Maďarska, Česka a seniorských mužstiev z nižších slovenských súťaží.

Celkovo dostali príležitosť pripísať si ďalšie seniorské štarty až šiesti hráči staršieho dorastu U19 DAC (Attila Németh, Mikuláš Demjanovič, Máté Szolgai, Daniel Szalma, Ján Ferleťák a Timotej Petrišák), pričom Mikuláš Demjanovič sa v dvoch zápasoch aj gólovo presadil. Okrem toho zápasovú formu naberali aj členovia A tímu - brankár Martin Vantruba, obrancovia Mateus Brunetti a Luciano Vera a ofenzívni hráči Ferenc Bögi a Thibaud Verlinden. Gólovými oporami šamorínskeho tímu boli v príprave aj kmeňoví hráči DAC-u, ktorí v Šamoríne hosťujú - Ernest Boateng a Bright Owusu. Druhý menovaný mal navyše proti Gabčíkovu prvýkrát na rukáve kapitánsku pásku.

Prípravné stretnutia Šamorína a účasť hráčov DAC-u:

Líšeň-Šamorín 2:0 (základná zostava: Szalma, Ferleťák, striedal: Szolgai)
FK Pohronie-Šamorín 3:2 (góly Boateng, Demjanovič; základná zostava Szolgai, Ferleťák, striedali: Demjanovič, Petrišák)
Puskás Akadémia II-Šamorín 1:1 (základná zostava: Petrišák, Popović, Demjanovič, Ferleťák)
Šamorín-Tatran Liptovský Mikuláš 0:0 (základná zostava: Szolgai, Demjanovič)
Šamorín-Gabčíkovo 6:1 (góly: Owusu 3, Boateng; základná zostava: Németh, Demjanovič, striedali: Szalma, Szolgai)
Šamorín-Znojmo 2:0 (góly: Boateng, Bögi, základná zostava: Brunetti, Vera, Bogi, Boateng, Owusu)
Šamorín-Ivanka pri Dunaji 7:1 (góly: Owusu 2, Vera; základná zostava: Vantruba, Brunetti, Vera, Bögi, Verlindean, striedali: Owusu, Szolgai, Szalma)

Pôvodný článok: https://www.dac1904.sk/sk/clanek.asp?id=Zlto-modri-v-priprave-Samorina-7291

Copyright © 2024 Šamorínčan