štvrtok, 25. júl. 2024
Zlodej na bicykli sa zameriava na staršie dámy

Zlodej na bicykli sa zameriava na staršie dámy

8.12.2021, 13:28
www.samorin.sk

Za posledného poldruha mesiaca sa v Šamoríne rozmohli pouličné krádeže. Dodnes sa stalo päť takýchto incidentov.

Páchateľ sa v rúšku so šiltovkou na hlave presúva na bicykli. Typicky si vyberá staršie dámy, ku ktorým sa bicyklom priblíži, strhne im z pliec kabelky a následne uniká. V dámskych kabelkách sa obvykle nosí hotovosť, banková karta, osobné doklady, dokonca často bývajú pri kartách nechané aj PIN kódy, čo je obrovská chyba.

„Páchateľ zvyčajne útočí na menej frekventovaných miestach. Svoju obeť si vyhliadne a vyčká na vhodný moment, potom na bicykli zaútočí, strhne alebo vytrhne kabelky a uniká” – opisuje Imrich Szabados, náčelník mestskej polície. „Takéto útoky sa odohrali napríklad na Gazdovskom rade a v parku pri autobusovej stanici. Po páchateľovi štátna aj mestská polícia intenzívne pátra” – dodáva náčelník.

Jednej z obetí spôsobil zlodej škodu vo výške 1000 eur. Náčelník preto apeluje na občanov a chodcov, aby nikdy neprechovávali PIN kód karty v taške, na karte alebo napísaný na papieriku. Stalo sa aj, že obeť si ani pomoc nemohla privolať, pretože mala aj mobil v ukradnutej taške. Samozrejme vrátane dokladov, kľúčov od bytu, čo znamená, že zlodej sa dozvie, kde býva, dokonca má aj kľúče obete.

„Prosíme všetkých, aby veľmi zvážili, ci si budú všetky svoje cennosti držať v jednej taške ” – odporúča Imrich Szabados.

Copyright © 2024 Šamorínčan