utorok, 16. apr. 2024
„Živé bytosti“ odmietli pravidlá na pošte v Gabčíkove

„Živé bytosti“ odmietli pravidlá na pošte v Gabčíkove

23.11.2021, 11:23
KR PZ Trnava
ilustr. foto

Policajti z Gabčíkova boli včera pracovníčkou pošty požiadaní o pomoc. Na miestnu poštu prišli dvaja muži a jedna žena v poobedných hodinách bez prekrytia dýchacích ciest. Pracovníčka ich požiadala, aby dodržiavali aktuálne pandemické opatrenia.

Na výzvu nereagovali a priestory pošty nechceli opustiť. Vyhlasovali, že hoci sú občanmi Slovenskej republiky, považujú sa za "živé bytosti", neuznávajú právny štát a nebudú dodržiavať akékoľvek opatrenia ani tie pandemické.

Privolaná hliadka ich nakoniec vyzvala, aby objekt opustili a z dôvodu, že nebolo možné osoby na mieste stotožniť, požiadali ich, aby ich nasledovali na policajnú stanicu. Všetky osoby policajti nakoniec stotožnili a vypočuli. Polícia spracuje správu, ktorú predloží príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva na ďalšie konanie a rozhodnutie o priestupku.

Polícia od pondelka zvýšila kontroly pandemických opatrení a v prípade, že osoba nespolupracuje s policajnou hliadkou, tá má v rámci zákona o Policajnom zbore viacero oprávnení ako riešiť situáciu na mieste. Policajt je napr. aj oprávnený zakázať osobe vstup na určené miesto, požadovať preukázanie totožnosti, požadovať od osoby vysvetlenie ale ju aj predviesť.

Copyright © 2024 Šamorínčan