štvrtok, 25. júl. 2024
Zima ešte nepovedala posledné slovo – starostlivosť o vtáctvo v Šamoríne

Zima ešte nepovedala posledné slovo – starostlivosť o vtáctvo v Šamoríne

12.2.2021, 13:29
Oznam

Aj keď už jar neodvratne klope na dvere, je dôležité myslieť po dlhej zime a pri mínusových teplotách na prikrmovanie vtákov, ktorí sú tiež súčasťou života nášho mesta.

V koordinácii so zastúpením oddelenia Životného prostredia MÚ v Šamoríne inštalovala spoločnosť Plaček Premium – sieť predajní Super zoo kŕmidlá pre vtáčiky, o ktoré sa budú jej zamestnanci počas zimných mesiacov starať údržbou a pravidelným prikrmovaním.

„Super zoo ako sieť predajní s chovateľskými potrebami má k zvieratám a prírode pozitívny vzťah. Keďže naša spoločnosť sídli v Šamoríne a má tu aj jednu zo svojich 61 predajní, má k Šamorínu blízko,“ hovorí Kamila Rehorovská, marketing coordinator Super zoo. „rozhodli sme sa prispieť svojim malým dielom k podpore rozvoja životného prostredia mesta,“ dodáva.

Samozrejme, ak sa chcete tiež pridať k tejto aktivite, môžete do búdok prisypať ideálne slnečnicové semiačka, alebo semiačka repky, ľanu, prosa, pšenice alebo maku. Prikrmovanie je pre vtáky dôležitou pomocou prežitia počas zimy, za čo sa nám odmenia zberom nepríjemného hmyzu v lete.

DSC_9674 DSC_9667 DSC_9661

Copyright © 2024 Šamorínčan