stk slovanm

Zdolali sme Slovan, VAR v akcií

29.1.2021, 07:22
stksamorin.sk

Futbalisti ŠTK Šamorín zdolali v prípravnom zápase tím Slovan U21 2:1. V seneckom stretnutí bol v permanencií aj systém VAR.

Oproti predchádzajúcim zápasom tentokrát tréneri dali šancu hráčom, ktorí majú vo svojich nohách menej odohraných minút. V prvých minútach mal šancu Nafta, súpera zachránila konštrukcia bránky. V 31. minúte sa zaskvel Ádám Böndi, keď po rohovom kope strelou bez prípravy poslal loptu do siete. Po zmene strán došlo k viacerým zmenám v zostave. Po hodine ukázal šikovný futbalový rozum Dominik Veselovský. Kapitán nášho tímu preskočil malú domov, čim pomýlil gólmana Slovana a lopta skončila v sieti. V posledných sekundách zápasu hostia vyrovnali, no zasiahol systém VAR. Na základe záberov arbiter gól neuznal, keďže gólu predchádzal ofsajd.

Michal Kuruc, dočasný tréner ŠTK: ,,Dnes sme rozdelili káder na dve mužstvá, Skúsenejší absolvovali tréning, mladší, ktorí odohrali menej minút v predchádzajúcich zápasoch absolvovali duel. Nič sme nechceli podceniť, ale chceli sme si pozrieť mladších, ako budú hrať, ako budú reagovať. Každé víťazstvo teší, aj keď je to iba prípravný duel. Zápas nemal až takú úroveň, ako proti tímom z Fortuna ligy. Z našej strany boli vidieť viacero ľahkých strát, organizácia nebola až taká dobrá, ako predtým. No potrebujeme, aby sa rozvíjala, aby sa ukázala aj táto mladšia partia.“

ŠTK Šamorín – Slovan U21 2:1 (1:0)

Góly ŠTK: 31. Böndi, 59. (vlastný).

ŠTK Šamorín: Bubák – Slebodník, Stašík, P.Nagy, Böndi – Bright, Veselovský, Fujak, Bögi, Nafta – Boateng. Striedali: Daniel, Salvan, L.Nagy, Leginus, Z.Nagy