štvrtok, 25. júl. 2024
IMG_6035

Zdevastovaná budova Datexu už má nového majiteľa

22.9.2016, 12:11
Slávka Gáborová

Ľudia žijúci v susedstve bývalej budovy Datexu si môžu vydýchnuť. Už sa v nej nebudú zdržovať bezdomovci a nebudú a ich rušiť ani časté výjazdy hasičov, ktorí tam zasahovali pri požiaroch. Objekt už má nového vlastníka.

Mesto však v súvislosti s nepovolenými prácami na budove (križovatka Kasárenskej a Jazdeckej ul.) podalo podnet na Stavebný úrad na vykonanie štátneho stavebného dohľadu.

,,Všetky práce stoja. Kvôli tomu, aby sme vedeli, aký je stav objektu, odkryli sme základy. Stav budovy teraz posudzuje statik,“ povedal Michal Chamilla zo spoločnosti Creative production, ktorá je novým majiteľom budovy.

Michal Chamilla ešte dodal, že objekt získali v dražbe a na budove boli ešte odstránené vyhorené okná a z hygienických dôvodov bola kompletne vyčistená.

Aké má jeho spoločnosť plány s objektom však nechcel konkretizovať.

,,Nemáme ešte projekt a ani príslušné povolenia. Uvidíme, čo nám povie statik a aký návrh predložia architekti,“ dodal Michal Chamilla.

Jeho spoločnosť stojí v Šamoríne aj za novým bytovým domom, ktorý bol postavený pri kruhovom objazde na Vrbovej ulici (starý dom dôchodcov) .

Aj túto správu ste si mohli prečítať vďaka tomu, že Šamorínčan existuje. Podporte nás.  Ďakujem Vám za vašu dôveru.

IMG_6026

IMG_6027

 

Copyright © 2024 Šamorínčan