streda, 29. máj. 2024
Zápasy ŠTK si budete môcť pozrieť v televízii

Zápasy ŠTK si budete môcť pozrieť v televízii

23.7.2021, 07:39
stksamorin.sk

Vysielacie práva na II.futbalovú ligu získala Televízia JOJ, ktorá na jeseň spustí nový športový kanál.

2FL smeruje na televízne obrazovky! V rámci balíka súťaží a reprezentácií, pod správou Slovenského futbalového zväzu, ktorý zahŕňa II.futbalovú ligu, Slovenský pohár, reprezentácie U21 a A tímu žien, odkúpila vysielacie práva TV JOJ pre svoj pripravovaný kanál JOJ Šport. Vďaka tomu budú fanúšikovia môcť sledovať zápasy ŠTK Šamorín na televíznych obrazovkách. „Dva zápasy z každého kola odvysiela TV JOJ, štyri zápasy sa budú streamovať na huste.tv a dva na futbalnet.tv,” prezradil detaily vysielacieho plánu prezident SFZ, Ján Kováčik. Plánované spustenie JOJ Šport by sa malo udiať v septembri, keď by nový športový kanál mal získať všetky potrebné licencie na vysielanie športových podujatí. Dovtedy však fanúšikovia nebudú ukrátení o druhú ligu. Šesť zápasov z každého kola prinesie internetová televízia huste.tv, futbalnet.tv bude vysielať po dva zápasy z každého kola, tak, ako tomu bolo doteraz.

“Samozrejme, v rámci propagácie II.futbalovej ligy a zvyšovania kvality produktu, ktorý chceme fanúšikom ponúknuť, je to dobrá správa pre kluby a súťaž samotnú. Na niektorých štadiónoch budú musieť prebehnúť infraštruktúrne úpravy, aby sme vedeli divákom zabezpečiť kvalitný športový zážitok z každého zápasu. Kluby vítajú túto spoluprácu, napriek možným nákladom, s tým spojenými, tie sa budú snažiť vykryť z finančného plnenia za vysielacie práva. Tešíme sa z každého zlepšenia v prospech súťaže,” prezradil predseda predstavenstva Asociácie klubov II.futbalovej ligy, Norbert Csutora.

Dobrou správou pre fanúšikov je aj to, že po spustení JOJ Šport by mali odštartovať aj sprievodné programy, diskusie a promo akcie, vďaka čomu sa môžu tešiť na ešte viac obsahu o II.futbalovej lige!

Copyright © 2024 Šamorínčan