piatok, 1. mar. 2024
zihadielko_samorin

Začala sa posledná hra o detské ihrisko Žihadielko

13.1.2020, 12:08
Slávka Gáborová

V našom meste potichu a bez väčšieho záujmu verejnosti. Akoby už nik tomu neveril, že je to možné. Vyhrať pre Šamorín detské ihrisko Žihadielko.

Dnešným dňom spoločnosť Lidl spustila svoju poslednú hru o desať nových detských ihrísk.

Veľkou zmenou je, že mestá už nie sú rozdelené do kategórií podľa počtu obyvateľov. Je iba jedna kategória a ihrisko získa 10 lokalít s najvyšším počtom získaných hlasov.

Do súťaže sa prihlásilo 93 miest a Šamorín sa momentálne nachádza na 28. mieste s viac ako 167 hlasmi. Súťaž sa skončí 29. februára. Prihlásiť sa môžete TU.

„Ihrisko Žihadielko je určené pre deti od 2 do 12 rokov. Jeho rozmer je 16 x 20 m a bude sa na ňom nachádzať osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch s Včielky Maje a jej kamarátov. Samozrejmosťou sú aj lavičky, stojan na bicykle, či odpadkové koše. Hodnota jedného ihriska je 87 000 €,“ píše sa v tlačovej správe diskontného reťazca Lidl.

zihadielko_samorin

Copyright © 2024 Šamorínčan