nedeľa, 26. máj. 2024
psy

Za psie návnady plnené klincami môže žena dostať päťročný trest

2.6.2020, 07:34
KR PZ Trnava

Majiteľka si počas venčenia psa v parku v Dunajskej Strede všimla, že jej pes niečo zjedol. Našťastie, stihla včas zareagovať a z papule mu vytiahla klinec. Táto situácia sa opäť zopakovala,vtedy psovi vytiahla z úst skrutku. Na ďalší raz bol však pes rýchlejší a sústo stačil prehltnúť. Psíčkarka si vzápätí neďaleko všimla viacero kusov slaniny, v ktorej boli napichané klince. Jej pes skončil na veterinárnej klinike, kde mu klinec museli vyoperovať.

Príslušník mestskej polície si počas služby všimol ženu, ktorá z košíka niečo vyhodila. Pri kontrole zistil, že okrem nákupu mala v ňom aj mäsové návnady s klincami. Jej počin zadokumentoval na videozáznam a odovzdal na ďalšie riešenie Policajnému zboru.

Vyšetrovateľ po zhromaždení dôkazov obvinil ženu z prečinu týrania zvierat v štádiu pokusu. "Žena mala porozhadzovať minimálne desať návnad slaniny s napichanými klincami a jednu návnadu mäsa. Ďalšie štyri takto upravené kusy mäsa už nastražiť nestihla," doplnila Kredatusová. Dôvodom bolo, že jej prekážali psičkári a ich správanie.

V zmysle zákona je možné za takýto skutok uložiť väzenie na 1 až 5 rokov.

Video na ktorom je zachytená podozrivá žena - tu.

klinec1 klinec3 klinec2

Copyright © 2024 Šamorínčan