sobota, 13. júl. 2024
NKH_Šamorín_FB_1920X1080

Vyžrebovali sme výhercu vstupeniek na komédiu Na koho to slovo padne

26.1.2020, 19:35
Slávka Gáborová

Už viac ako dve desaťročia ich spája jedna hra. Jakab, Kobielsky, Latinák, Kemka a Miezga majú stále srandu s Na koho to slovo padne.

Jedna z najúspešnejších slovenských divadelných hier Na koho to slovo padne postavená na pätici oduševnených výkonov príde na pódium šamorínskeho Mestského kultúrneho strediska.

Lukáš Latinák, Juraj Kemka, Marián Miezga, Róbert Jakab a Vladimír Kobielsky sa v pondelok 27. januára predstavia v grotesknom príbehu piatich indivíduí uzavretých v jednej miestnosti v spoločnosti jedného revolvera. Kto ho má, ten má moc. Avšak každý má o nej svoju vlastnú predstavu. Predstavenie, ktoré sa môže pýšiť cenou DOSKY ako Objav sezóny, vypáli jeden gag za druhým.

Na koho to slovo padne

Inscenácia pôvodne vznikla ako ročníková práca na Vysokej škole múzických umení pred viac ako dvadsiatimi rokmi. Naštudovali ju piati mladí herci Latinák, Kemka, Miezga, Jakab a Kobielsky v réžii Petra Mankoveckého. Dramaturgiu vytvoril Peter Pavlac, autorom pôvodnej hry je maďarský spisovateľ, dramaturg a dramatik Gábor Görgey. Neskôr si ju pod krídla vzalo Divadlo Astorka Korzo´90. Za dve desaťročia precestovala inscenácia svet a s úspechom ju uviedli v USA, Austrálii, Srbsku, Maďarsku či vo Francúzsku.

Kedy: 27. január (pondelok)

Miesto: Mestské kultúrne stredisko, Veterná 489/8

Štart: 19:00 hod.

Vstupenky: TU

Dve vstupenky vyhrala p. Marta Bogárová. Srdečne blahoželáme.

Copyright © 2024 Šamorínčan