pondelok, 22. júl. 2024
otravaR7

Výstavba R7: Únik nebezpečnej látky sa nepotvrdil

18.1.2019, 07:50
tvnoviny.sk

Ůnik nebezpečnej látky pri výstavbe R7 sa nepotvrdil, žiadny z robotníkov neskončil v nemocnici a zrejme išlo o planý poplach.

 

"Zasahujúci hasiči vykonali všetky potrebné úkony na dekontamináciu postihnutých, zároveň vykonali aj merania - s negatívnym výsledkom. Merania na škodlivé látky vykonali aj Kontrolné chemické laboratória, ktoré taktiež v ovzduší nenamerali žiadne nebezpečné látky," uviedla hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Zuzana Farkasová.

Zároveň sa u robotníkov nepotvrdili žiadne zo spomínaných zdravotných ťažkostí, ktoré boli prvotne hlásené od oznamovateľa udalosti. Hasiči po zbalení vecných prostriedkov opustia miesto udalosti.

"Nikoho do nemocníc nebudú prevážať. Všetci boli na mieste vyšetrení a dekontaminovaní," uviedla hovorkyňa záchranárov Alena Krčová.

"Vyzerá to na planý poplach," napísal na sociálnej sieti minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd), ktorý bol priamo na mieste. Zdôraznil však, že pokiaľ ide o ohrozenie života, nemožno nič podceňovať.

Koncesionár a zhotoviteľ projektu D4R7 Construction tvrdí, že v rámci stavebných prác sa v danej oblasti nevykonávali žiadne úkony ktoré by mohli ohroziť zdravie a bezpečnosť zamestnancov pri práci.

"Na mostnom objekte neďaleko Blatnej na Ostrove sa realizovali len dokončovacie práce, keďže stavebný objekt je tesne pred uvedením do prevádzky. Navyše v dopoludňajších hodinách pracovníci BOZP v danom mieste vykonali kontrolu pracoviska, ktorá nepreukázala žiadne nedostatky," uviedla spoločnosť.

Čo sa dialo?

Záchranári zasahovali na základe informácie o úniku nebezpečnej látky. Informovala o tom hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová.

"Pri Blatnej na Ostrove bola vytvorená zóna ohrozenia, osem ľudí dekontaminovali a odviezli do nemocnice," následne uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave Júlia Kedrová. Počet zranených sa mal napokon zvýšiť až na 16.

Na mieste bol aj minister dopravy Arpád Ersék a protichemická jednotka.

Celú správu si môžete prečítať TU.

Copyright © 2024 Šamorínčan