basketbal

Vysoká výhra našich basketbalistiek

30.11.2020, 10:30
sbksamorin

V 10. kole ženskej basketbalovej extraligy náš tím zdolal družstvo UMB Banská Bystrica 81 : 52 (24:15, 13:13, 19:9, 25:15)

Body: Horvátová 22, Sujová 18, Vaigl 11, Oštádalová 8, B.Lelkes 5, Bábiková 5, Šeligová 5, J.Lelkes 3, Andrássy, Marcová 2, Burianová, Pellérdi.

Komentáre k zápasu po kliknutí na čítaj ďalej.

Trénerka hostí BK ŠK UMB B. Bystrica Andrea Izáková:

Mali sme zodpovedný a aktívny prístup do tretej štvrtiny, no v štvrtej štvrtine sme najmä v obrane poľavili z pohybov a súper nás trestal ľahkými košmi. Potrebujeme zapojiť aj lavičku, ale nie len do počtu, ale napojiť sa na výkon hráčok na ihrisku. Celkovo však hodnotím zápas pozitívne, potešila ma aktivita na kôš viacerých hráčok, bol to kolektívny výkon, škoda toho záveru.

Hráčka hostí Paula Vyšná :

Po minulom zápase s Popradom sme snažili hrať kolektívnejšie a splniť si úlohy na ktorých sme pracovali počas celého týždňa. Čiastočne ciele sa nám podarilo dodržať avšak konečný bodový rozdiel nezodpovedal nášmu dnešnému výkonu.

Manager ŠBK Šamorín Karol Kardoš :

V dnešnom zápase nás teší víťazstvo a možnosť dať priestor všetkým 12 hráčkam. Je ale potrebné, aby všetky hráčky boli ochotné brániť a v útoku mať požadovaný pohyb. Niektoré hráčky dnes zaostali za svojimi možnosťami.

Barbara Lelkes hráčka ŠBK Šamorín:

V prvom polčase sme nesplnili, čo sme si povedali pred zápasom. V druhom polčase sa nám podarilo zlepšiť obranu a začali nám padať aj koše. Som rada, že dnes sa na ihrisko dostalo všetkých 12 hráčok.