utorok, 26. okt. 2021 - Demeter
stkzilina

Vysoká prehra v Žiline

3.8.2020, 07:06
stksamorin.sk

V úvodnom kole II. ligy šamorínsky tím nestačil na MŠK Žilina B v pomere 5:0.

Domáci tím, doplnený o viacero hráčov z A mužstva, mal od začiatku viac z hry a už v 2. minúte mohol ísť do vedenia. V 6. Minúte mal sľubnú príležitosť z priameho kopu Rymarenko, no z protiútoku súper strelil výstavný gól. Za stavu 1:0 sa šamorínsky tím snažil o vyrovnanie, predviedol zopár sľubných kombinácií, avšak bez gólového zakončenia.

Domáci tím bol vysoko efektívny, keď do polčasu zvýšil na rozdiel troch gólov. V druhom polčase mal najväčšiu šancu ŠTK Denis Jančo, ktorého súperov brankár zblízka vychytal. Disponovaný domáci celok pridal do šamorínskej siete ešte dva góly, preto spod Dubňa odchádza s päťgólovou prehrou. “Trúfam si povedať, že sme sledovali vysoko nadštandardný duel na druholigové pomery. Výsledok nás neteší, päť gólov je krutý výsledok. Na druhej strane nás teší, že sme v určitých pasážach predvádzali pekný, kombinačný futbal, ktorému chýbalo len efektívne zakončenie. Hral sa futbal vo vysokom tempe a súperovi sme boli kondične vyrovnaní. Rozhodla vyššia kvalita na strane súpera,” komentoval po zápase tréner Ján Blaháč.

Šancu na ligový reparát budeme mať v nedeľu, 9. Augusta o 10:30, v súboji proti FK Poprad.

Hajrá Somorja

MŠK Žilina B – ŠTK Šamorín 5:0 (3:0)

Góly: 7. Kopas, 29. Bernát, 33. Ďuriš, 56. Kurminowski, 90. Holáň

Žlté karty:Rusnák, Kurminowsky, Kiwior - Brodziansky, Čunta

Rozhodoval: Filip Malárik

Zostava ŠTK: Valach – Pančík, Oikonomou, Marić-Bjekić, Fujak – Brodziansky (46. Leginus), Stašík (36. Baez), Veselovský (81. Slebodník) – Jančo (79. Méry), Rymarenko (36. Mezovský), Čunta

Copyright © 2021 Šamorínčan