pondelok, 22. júl. 2024
futbal

Vyrovnaný zápas, tesná prehra

30.11.2020, 08:04
stksamorin.sk
Tibor Őry

V 13. Kole náš tím podľahol najväčšiemu favoritovi na postup, Dukle Banská Bystrica, po výsledku 0:1.

Kto pozeral nedeľňajší zápas v Pomlé od 12:30 bez toho, aby poznal tabuľku, netipoval by, že oba celky pred zápasom delilo po 12 kolách 12 bodov. Šamorín bol v prvom polčase futbalovejší, aktívnejší a nebezpečnejší. Najmä na ľavej strane šamorínskej formácie duo Mendez – Moumou preťažovali súperovu obranu. Favorita však trápila aj aktivita Jakuba Čuntu na opačnej strane. Pokusy Janča z vnútra šestnástky, Moumoua či Rymarenka však gólovú radosť nepriniesli.

V druhom polčase hostia nasadili najlepšieho strelca súťaže, Róberta Polievku, ktorý po chybe šamorínskeho tímu vyzvŕtal obranu a vsietil gól. V poslednej štvrťhodine náš tím opäť prebral kontrolu nad loptou, no neujali sa pokusy Veselovského, Šveca či Fujaka. Po vyrovnanom priebehu sme tak favoritovi podľahli 0:1 a v ďalšom zápase nastúpime v stredu, 2.12. na ihrisku MFK Skalica.

Hlas trénera Jána Blaháča: “Videli sme z oboch strán zaujímavý zápas, ktorý by sa dal rozdeliť na dva polčasy. Ten prvý mi pripomínal futbalový šach, kde ani jedno mužstvo nechcelo spraviť chybu, hoci osobne si myslím, že sme boli lepším tímom. V druhom polčase chceli obe mužstvá útočiť a zvíťažiť. Celkovo si myslím, že sme sledovali remízový zápas, nemôžeme povedať, že súper bol lepším tímom. Rozhodol rozdielový hráč Róbert Polievka, ktorý naskočil a hoci sme sa naňho pripravovali, individuálnou kvalitou sa dokázal presadiť. Mrzí tesná prehra, ideme ďalej, v stredu nás čaká Skalica.”

Hajrá Somorja!

ŠTK Šamorín – MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)

Gól: 75. Polievka

Žlté karty: Mendez, Oikonomou, Baez – Starší, Polievka

Rozhodoval: Čiernik

Zostava ŠTK: Veszelinov – Pančík, Oikonomou, Malý, Mendez (46. Fujak) – Baez, Jančo (65. P. Nagy), Veselovský (77. Švec) – Moumou, Rymarenko (77. Bogi), Čunta (87. Stašík)

 

Copyright © 2024 Šamorínčan