nedeľa, 21. júl. 2024

Vynikajúci koncert a pozvánka na nedeľnú vernisáž

22.8.2019, 13:09
Slávka Gáborová

Dlhý a emotívny potlesk. Uplynulú nedeľu sa uskutočnil v záhrade At Home Gallery letný hudobný večer. Zúčastnilo sa ho niekoľko desiatok návštevníkov zo Šamorína, Bratislavy, Trnavy a ďalších miest. A neľutovali.

V prvej časti koncertu sa predstavilo zoskupenie Miriam Kaiser trio. Podľa odborníkov talentovaná hudobníčka Miriam Kaiser úspešne prepája alternatívnu hudbu s tou populárnou. Jej koncert som pre rôzne povinnosti veľmi nevnímal, poslucháčov však podľa ich odozvy bavil.

miriam

Vyvrcholením večera bolo vystúpenie nórskeho hudobníka a trúbkara Arve Henriksena a jeho kolegu, prešovského gitaristu Davida Kollar. Ich skladby, virtuozita, improvizácia a Arvov spev vytvorili úžasnú atmosféru. Keby bolo možné, ľudia by ich hádam počúvali až do samého rána. Na facebooku komentovali návštevníci koncert slovami: „Amazing.“ či „Toto bol geniálny koncert.“

arve2

Na túto nedeľu (25. august) pripravuje galéria ďalšiu zaujímavú kultúrnu udalosť. Na svoju vernisáž Vás pozýva sympatická kanadská umelkyňa pochádzajúca z belgického Bruselu Barbara Claus. Tá dopredu nechce veľmi prezradiť, o čom bude jej výstava. Keď som dnes vstúpil do synagógy, povedal som len fíha a nevedel som čo ďalej. :-)

barbara

Ako budete reagovať vy, neviem. Vernisáž výstavy s názvom "Tam, kde sa to všetko začalo" sa však uskutoční v synagóge medzi 17. a 20. hodinou. AT Home Gallery Vás všetkých srdečne pozýva.

Copyright © 2024 Šamorínčan