utorok, 16. apr. 2024
Vyhlásenie ŠTK Šamorín k “návratu divákov”

Vyhlásenie ŠTK Šamorín k “návratu divákov”

30.4.2021, 07:14
www.stksamorin.sk

V súvislosti s ohláseným návratom divákov na futbalové štadióny, ktorý sa týka aj nášho klubu, v mene ŠTK Šamorín vyhlasujeme, že pravidlá, ktorými je podmienený vstup divákov na štadióny, nie sú v reáliách slovenského futbalu, respektíve II. futbalovej ligy splniteľné a my, ako profesionálny futbalový klub, nevieme zabezpečiť ich naplnenie.


V časoch, keď sa v ostatných segmentoch spoločenského života upúšťa od plošného testovania a myslí sa na ľudí s potvrdeným prekonaním ochorenia covid-19 a umožňuje sa slobodnejší pohyb tým, ktorí absolvovali očkovanie, považujeme požiadavku absolvovania dvoch testov jednotlivými divákmi či fanúšikmi bez akýchkoľvek výnimiek, a následnú zodpovednosť nás ako futbalového klubu za posudzovanie pravosti a správnosti potvrdení o absolvovaných testoch za neakceptovateľnú a z našej strany nezrealizovateľnú.


Myslíme aj na našich fanúšikov, pre ktorých by splnenie podmienok znamenalo neprimeranú finančnú a časovú záťaž, pre prípad, že by po viac ako šiestich mesiacoch chceli vidieť svoj obľúbený klub naživo a zvažovali absolvovanie tejto tŕnistej cesty na štadión. Z tohto dôvodu sme sa v FC ŠTK 1914 Šamorín rozhodli, že v súčasnom stave divákom nesprístupníme najbližší zápas 27.kola II. futbalovej ligy proti FK Dubnica

.
Na fanúšikoch nám záleží, rozhodli sme sa preto radšej pripraviť priamy prenos zo zápasu a všetkých našich priaznivcov radi privítame na štadióne vtedy, keď si budú môcť zápas nášho tímu vychutnať bez predošlého dvojdňového nezmyselného testovacieho kolotoča, pretože šport a futbal majú v prvom rade prinášať radosť. Odmietame sa zúčastniť na propagande uvoľňovania opatrení, ktoré do života ľudí prinášajú viac obmedzení ako reálneho uvoľnenia.


Veríme, že nám napriek tomuto rozhodnutiu ostanete verní a na štadiónoch sa stretneme už v ďalšom domácom zápase proti Skalici. 

Hajrá Somorja!

Copyright © 2024 Šamorínčan