streda, 17. apr. 2024
Vydretá výhra s juniorkou Slovana

Vydretá výhra s juniorkou Slovana

26.4.2021, 07:51
www.stksamorin.sk

Napriek množstvu šancí sme juniorku bratislavského Slovana zdolali len tesne 0:1.

Od úvodu sa náš tím tlačil do zakončenia, keď už v úvodnej päťminútovke zakončovali Rymarenko a z rýchlej akcie aj Pinte. Aktívny Rymarenko mal aj ďalšiu šancu, keď z piatich metrov z otočky pálil nad. Najväčšiu príležitosť úvodnej desaťminútovky mal však Leginus, ktorý v samostatnom nájazde pálil nad. Prvú “ostrú” na bránu vyslal v 14. Minúte Rymarenko, domáci brankár vytesnil na roh.

Po sľubnom úvode prišlo mierne uvoľnenie tempa z obidvoch strán. Až v nadstavenom čase úvodného dejstva prišiel gólový úder, keď sa po akcii z ľavého krídla zblízka presadil Leginus. V polčasovej prestávke urobil tréner Kuruc dve zmeny, pričom už v prvom polčase musel ísť z ihriska Aldo Baéz.

Aj úvod druhého dejstva patril nášmu tímu, aktivitou hýril najmä striedajúci Švec, jeho prieniky však gólom neskončili. V druhej polovici polčasu sa o slovo prihlásili aj domáci, ktorí viackrát zahrozili po štandardkách a rýchlych protiútokov, pozorná obrana nášho tímu však neinkasovala a napriek slabšej koncovke oproti predošlým štyrom zápasom, si pripisujeme už piatu výhru v rade. O šiestu sa pokúsime v domácom súboji proti FK Dubnica, ktorý odohráme 2.5. o 10:30 v Pomlé.

Hajrá Somorja!

Hlasy po zápase:

Michal Kuruc, hlavný tréner: “Určite to nebol ľahký zápas, museli sme o výsledok bojovať až do konca. Už v týždni som hráčov upozorňoval, že kvalita je na našej strane a zápas si môžeme prehrať sami, ak by sme to v hlavách nezvládli, ale musím povedať, že hráči k tomu pristúpili zodpovedne, na začiatku mohli streliť tri góly a zápas mohol byť rozhodnutý už skôr, ale nevyšlo nám to. Do druhého polčasu sme urobili nejaké zmeny, ale časom sme sa opäť prispôsobili súperovej hre. V konečnom výsledku sme radi za výhru, nestáva sa každý deň, že by ste vyhrali päť zápasov po sebe, tešíme sa z toho.”

Lukas Leginus: “Začali sme dobre, mali sme viacero šancí, aj ja sám som nejaké nepremenil. Tempo potom trochu opadlo, ale pomohol nám gól do šatne. Aj v druhom polčase sme začali aktívne, šance boli na obidvoch stranách. Gól ma teší o to viac, že prišiel proti môjmu bývalému tímu, ale hlavne sme všetci radi za výhru, veríme, že sa víťazná séria nezastaví do konca sezóny.”

 

ŠK Slovan Bratislava U21 – ŠTK Šamorín 0:1 (0:1)

Gól: 45. Leginus

Žlté karty: Mičák, Laczkó, Lacko - Vera, P. Nagy, Oikonomou

Rozhodoval: Sučka

ŠTK Šamorín: Száraz – Marić-Bjekić, Stašík, Oikonomou, Vera – P. Nagy, Baéz (41.Jančo), Veselovský (46. Fujak) – Pinte (46. Švec), Leginus (71. Z. Nagy), Rymarenko (88. Brunetti)

Copyright © 2024 Šamorínčan