streda, 24. apr. 2024
Výborné výsledky šamorínskych šermiarov na turnaji v Budapešti

23.10.2019, 09:00
Jozef Nagy

Uplynulú sobotu sa šamorínski šermiari zúčastnili medzinárodného turnaja "Fülöp Mihály Kupa" v Budapešti.

Vo fleurete mladších žiakov sa z našich pretekárov najlepšie umiestnil Gáborka Bukor, ktorý to dotiahol až do finálovej osmičky. Jeho ôsme miesto medzi o rok staršími pretekármi je veľmi hodnotným.

Len o jedno miesto za ním skončil Bence Ambrus. Desiate miesto si vybojoval Jakubko Rozmuš, 13. miesto Simon Gyén a do najlepšej šestnástky sa ešte prebojoval Andrej Koprda.

Až päť šamorínskych šermiarov v prvej šestnástke je naozaj výborným výsledkom, ktorý svedčí o kvalitnej práci nášho klubu. Veď na budapeštianskom turnaji štartovalo 63 pretekárov z troch krajín.

V kategórii mladších žiačok sa do finálovej osmičky prebojovala Rebeka Forgách. Jej o dva roky mladšia sestra Nina skončila na veľmi dobrom 18. mieste a Anna Valacsay na 23. mieste. Na turnaji štartovalo 56 pretekárok z 5 krajín.