sobota, 25. máj. 2024
stk posily

Voľný čas v čase pandémie

16.3.2021, 07:01
stksamorin.sk

Varenie, veľa času osamote, ale aj učenie sa slovenčiny. Čo robia zahraniční hráči ŠTK mimo tréningov?

Prechádzame tým všetci, no predsa len to majú ešte o čosi ťažšie. Bez rodiny a priateľov, zahraniční hráči v službách šamorínskeho tímu bojujú s tým, ako vyplniť svoj voľný čas v dobe pandémie. “Samozrejme, predtým to bolo iné. Zvykli sme viac chodiť von, krátili sme si čas nákupmi. Momentálne sa pohybujem medzi tréningovým centrom a hotelom, v ktorom bývam. Zájdem si maximálne do potravín. Priznávam, že je to náročné, ale náročné je to pre všetkých ľudí, nielen pre mňa,” prezradil Ernest Boateng, ktorý najdlhšie zo zahraničných hráčov pôsobí na Slovensku.

Januárové posily z Maďarska, Ádám Bondi a Zoárd Nagy si našli mimofutbalovú záľubu – varenie. “Už pred príchodom do Šamorína som zvykol variť si. Teraz bývame so Zoárdom, takže varíme spolu,” dovolil nám nahliadnuť do kuchyne Ádám. “Varíme rôzne jedlá, minule sme si aj s Kostasom spravili večer maďarskej kuchyne. Snažíme sa spríjemniť si voľný čas. Veľa sa toho nedá robiť, ja osobne cvičím aj mimo tréningov, s frajerkou pozeráme seriály, hoci len nadiaľku a ak sa dá, voláme si každý deň. Okrem toho mi čas vypĺňa sledovanie maďarskej, anglickej, talianskej a španielskej ligy, po novom už sledujem aj Fortuna ligu. Cez víkendy chodím na prechádzky, páči sa mi tu,” dodáva ľavý obranca, ktorý rušnú Budapešť vymenil za menší Šamorín.

Z úplne iného uhlu uchopil pandemický voľný čas Kostas Oikonomou. “Snažím sa voľný čas venovať učeniu sa nových jazykov. Momentálne sa snažím zlepšiť svoju slovenčinu (úsmev). Pozerám seriály v slovenčine a používam aj aplikáciu v telefóne,” prekvapil Kostas, ktorému vypĺňa čas aj jedna dôležitá udalosť, ktorá ho čaká. “V júni nás so snúbenicou čaká svadba. Jej organizácia zaberie prekvapivo veľa času, najmä kvôli pandémii, ale snažíme sa prispôsobiť,” dodáva sympatický stopér. Nielen jemu držíme palce v neľahkých časoch.

Copyright © 2024 Šamorínčan