sobota, 20. júl. 2024
Volejbalisti Gymnázia M. R. Štefánika vyhrali Župnú olympiádu

Volejbalisti Gymnázia M. R. Štefánika vyhrali Župnú olympiádu

6.5.2022, 08:36
TTSK

Trnavský samosprávny kraj v spolupráci so župnými strednými školami zorganizoval už 14. ročník Župnej olympiády stredoškolskej mládeže. Podujatie sa konalo koncom apríla v športovej hale v Trnave a na športoviskách župných stredných škôl. Študentky a študenti z 37 stredných škôl súťažili v 8 disciplínach, medzi ktorými bola atletika, basketbal, volejbal, florbal, stolný tenis či silový päťboj.

„Po dvojročnej prestávke spôsobenou pandémiou ochorenia Covid-19 sme zorganizovali ďalší ročník Župnej olympiády stredoškolskej mládeže. Som rád, že sa na nej predstavilo takmer 700 talentovaných stredoškolákov, ktorí boli úspešní v okresných kolách. Videli sme kvalitné športové výkony v skvelej atmosfére a duchu fair-play. Som presvedčený, že v budúcnosti budeme o týchto mladých talentoch počuť aj na profesionálnej úrovni,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Víťazom dievčenského turnaja v basketbale sa stal tím Spojenej školy Jána Bottu v Trnave, najlepším chlapčenským družstvom bol tím zo škôl z trnavského okresu. Vo volejbale v kategórií dievčat zvíťazil tím Gymnázia Ladislava Novomestského zo Senice a medzi chlapcami tím Gymnázia M.R. Štefánika zo Šamorína.

„Potešilo ma, že som tu videl stovky talentovaných študentov, ktorí na sebe denne pracujú a venujú sa niektorému zo športov. Z vlastných skúseností môžem povedať, že pokiaľ človek na sebe roky pracuje, dokáže sa dostať na profesionálnu úroveň. Oceňujem, že trnavská župa podporuje a motivuje športovcov štipendiami za ich dosiahnuté úspechy, a vytvára vhodné podmienky vo forme výstavby a rekonštrukcií športovísk v kraji,“ uviedol bývalý kladivár Libor Charfreitag.

Trnavská župa v minulom roku začala s realizáciou rozsiahleho plánu na rozvoj športovej infraštruktúry, ktorá sa nachádza pri stredných školách vo všetkých siedmich okresoch. Na výstavbu a modernizáciu 13 telocviční a vonkajších športovísk kraj vyčlenil viac ako 7 miliónov eur.

Copyright © 2024 Šamorínčan