streda, 24. júl. 2024
Vodiči pozor! Rýchlostná cesta R7 je spoplatnená

Vodiči pozor! Rýchlostná cesta R7 je spoplatnená

24.7.2020, 06:20
Oznam

Motoristická verejnosť môže využívať nový 25,2 km dlhý úsek rýchlostnej cesty R7 od Holíc po Ketelec a časť nadväzujúcej diaľnice D4 v úseku Ketelec - Rovinka v dĺžke 4,5 km.

Obidva sú spoplatnené v zmysle dopravného značenia, čo znamená, že vodiči motorových vozidiel do 3,5 t potrebujú k ich užívaniu mať uhradenú elektronickú diaľničnú známku. Zakúpiť si ju môžu prostredníctvom internetového portálu www.eznamka.sk, mobilnej aplikácie eznamka či na obchodných miestach.

Vodičov informácia o spoplatnení týchto úsekov mohla zaskočiť. V minulosti totiž od oficiálnych orgánov prichádzali náznaky, že jazda po obchvate by mohla byť zadarmo, až kým nebude hotový celý. Naznačovalo to ministerstvo dopravy a podobný dojem mohol vzniknúť aj z vyjadrenia koncesionára.

Ministerstvo dopravy, ktoré vedie Andrej Doležal (Sme rodina), nevidí dôvod, aby sa za jazdu po diaľnici neplatilo. „Úseky diaľnice D4 a R7 podliehajú úhrade diaľničnej známky v zmysle osadeného dopravného značenia od prvého dňa prevádzky, tak ako väčšina diaľnic na Slovensku (vyplýva to zo zákona o diaľničnej známke),“ tvrdia na  ministerstve.

Kamióny môžu novootvorené úseky využívať nateraz bezplatne. Spustenie spoplatnenia pre motorové vozidlá nad 3,5 t očakávame v priebehu nasledovných mesiacov k termínu prijatia novej vyhlášky z dielne Ministerstva dopravy a výstavby, o čom budeme verejnosť včas informovať.

 

 

Copyright © 2024 Šamorínčan