nedeľa, 21. apr. 2024
Vodič skúšal či utečie policajtom. Nevyšlo mu to

Vodič skúšal či utečie policajtom. Nevyšlo mu to

21.5.2020, 06:43
KR PZ Trnava

Policajti prenasledovali vodiča Škody Octavia, ktorý šialenou jazdou unikal z obce Zlaté Klasy  - Rastice až do Hubíc. Cez križovatku prefrčal vysokou rýchlosťou a nezastavil na stopke.  Policajná hliadka vyrazila ihneď za ním a riskantnú jazdu sa za pomoci majákov snažila zastaviť. Vodič na opakované výzvy nereagoval a počas jazdy, ktorej rýchlosť mala dosiahnuť až vyše 200 km/h,  ohrozil viacerých vodičov. Nebezpečnou jazdou v protismere ohrozil viacerých  vodičov, ktorí sa museli vyhýbať až mimo cestu, aby zabránili čelnej zrážke.

V obci Hubice vodič náhle zastavil, vybehol z auta a chcel policajtom utiecť. Tí mu v úteku zabránili. Muž kládol aktívny odpor a opakovane zaútočil na obidvoch policajtov. V putách ho predviedli na policajný útvar. Keďže 37 ročný muž z Lehníc javil známky požitia alkoholu alebo omamných látok, bolo mu urobené lekárske vyšetrenie. To potvrdilo prítomnosť drog, amfetamínov, extázy a cannabisu.

Z dôvodu zabezpečenia všetkých dôkazov žiadame vodičov, ktorí boli nebezpečnou jazdou ohrození, aby sa prihlásili. Môžete nám napísať do súkromnej správy FB SR-Trnavský kraj alebo sa prihlásiť prostredníctvom linky 158.

Policajti boli po služobnom zákroku ošetrení v zdravotníckom zariadení.

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre zločin všeobecného ohrozenia.

Vyšetrovateľ na prípade naďalej pracuje a muža obvinil z prečinu útoku na verejného činiteľa. Polícia ho už eskortovala do výkonu väzby.

DSC_0010 DSC_0012 DSC_0013

Copyright © 2024 Šamorínčan