pondelok, 20. máj. 2024
bager

Vo Hviezdoslavove začali s výstavbou novej cirkevnej základnej školy

29.7.2020, 07:53
Hviezdoslavov

Na stránkach obce sa uvádza:

Nové základné školy sa na Slovensku nestavajú každý deň. U nás však takýto deň práve prišiel...

Aj tí najnedočkavejší z Vás sa už v tejto chvíli môžu naozaj tešiť. Vo Hviezdoslavove (v lokalite Pažiť - v bezprostrednej blízkosti Materskej školy Hviezdoslavov) práve začala výstavba novej, krásnej, modernej základnej školy. Práve v týchto chvíľach, ako ste si už iste mnohí všimli, prebieha skrývka ornice a potrebné terénne práce a úpravy.

Na najväčšiu investíciu do vzdelania v histórii obce sa podujala v roku 2020 Rímsko-katolícka cirkev, resp. Bratislavská arcidiecéza, vďaka ktorej nasledujúce mesiace vo Hviezdoslavove vyrastie vôbec prvá slovenská cirkevná základná škola na Žitnom ostrove. Je vskutku obdivuhodné, že práve v týchto neľahkých časoch začne u nás rásť tento vskutku výnimočný projekt - nová, veľká základná škola - na ktorú sme mnoho rokov čakali a o ktorú sme mnoho rokov bojovali...

Slávnostné požehnanie základného kameňa novej ZŠ prebehne 2. augusta 2020 (v nedeľu). Hviezdoslavov navštívi arcibiskup - metropolita Mons. Stanislav Zvolenský, ktorý bude od 10:30 hlavným celebrantom slávnostnej omše. Následne, zhruba o 11:30, sa presunieme k základnému kameňu na miesto výstavby.

Za príp. dočasné obmedzenia, zvýšenú prašnosť, resp. zvýšený hluk v nasledujúcom období sa Vám ospravedlňujeme a vopred Vám ďakujeme za porozumenie a súčinnosť.

Marek Lackovič

starosta

 

 

Copyright © 2024 Šamorínčan