streda, 19. jún. 2024
testovanie hviezdoslavov il

Vo Hviezdoslavove sú už na testovanie pripravení

20.1.2021, 07:00
obec Hviezdoslavov

Na základe odporúčania Vlády Slovenskej republiky - zabezpečiť a vykonať plošný skríning obyvateľstva - rozhodol Krízový štáb obce Hviezdoslavov, napriek výnimočnej krátkosti času na prípravu, o spôsobe a podmienkach testovania aj vo Hviezdoslavove.

Krízový štáb rozhodol, že aby mal každý náš obyvateľ či obyvateľka dostatok času otestovať sa, januárový skríning bude vo Hviezdoslavove prebiehať až 5 dní. Plošné testovanie pomôže zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie vírusu, vďaka čomu získajú naši lekári čas a priestor na to, aby sa postarali o chorých. Tým, že sa prídeme otestovať, zistíme nielen svoj vlastný stav, ale teda pomôžeme ochrániť aj svojich blízkych a ľudí v širšom okolí.

Upozorňujeme, že rovnako ako viaceré susedné obce v okolí (Hamuliakovo, Kalinkovo a i.), keďže chceme poznať SKUTOČNÝ a REÁLNY stav pandémie v našej obci, taktiež v záujme vyhnúť sa tzv. "testovacej turistike" a zároveň znížiť zvýšené epidemiologické riziko, testovať budeme LEN Vás, a teda obyvateľov Hviezdoslavova (obyvateľom sa chápe osoba s trvalým pobytom alebo prechodným pobytom alebo užívajúca nehnuteľnosť na bývanie v obci Hviezdoslavov - v individuálnom prípade, pri zjavnom testovacom "turizme" aký sa u nás vyskytol napr. v nedeľu podvečer počas II. kola v novembri, môže byť preto vyžiadaný k nahliadnutiu list vlastníctva, príp. nájomná zmluva a pod.).

Na testovanie bude tentokrát pripravené 1 posilnené odberné miesto (ďalej len OM), nachádzajúce sa v Kultúrnom dome (KD) Hviezdoslavov, ktoré bude fungovať od piatka 22. januára až do utorka 26. januára 2021. Testovanie kvôli nepriazni počasia, prirodzene, prebehne v interiéri. Schématicky to bude vyzerať nasledovne (viď infografika nižšie):

testovanie Hviezdoslavov

Aby bolo pre Vás pretestovanie otázkou niekoľkých minút, s cieľom jednak zabezpečiť čo najrovnomernejšie testovanie nášho obyvateľstva a jednak zamedziť vytváraniu radov, bude harmonogram testovania nasledovný:

v PIATOK 22.1. od 8:00 do 18:00* (LEN objednaní záujemcovia)

v SOBOTU 23.1. od 8:00 do 18:00* (bez objednania)

v NEDEĽU 24.1. od 8:00 do 18:00* (bez objednania)

v PONDELOK 25.1. od 8:00 do 18:00* (LEN objednaní záujemcovia)

v UTOROK 26.1. od 8:00 do 18:00* (LEN objednaní záujemcovia)

* každý testovací deň bude od 13:00 do 14:00 prestávka

Užívateľský príjemný, jednoduchý a rýchly objednávkový systém bude na našom webe Hviezdoslavov.sk naostro spustený 19.1. o 23:59 (spustiť ho cez deň, počas najväčšieho náporu, by znamenalo spadnutie informačného systému). Na každú 1 minútu bude určený 1 časový "slot" (teda 1 päťminútovka bude mať 5 voľných slotov). Potvrdenie rezervácie Vám príde e-mailom. Verifikačný kód (aby sa niektorí snaživci nemohli prihlásiť viackrát) Vám príde SMSkou.

Dostavte sa, prosím, včas (t. j. aspoň 5 minút vopred)! Objednaní budete na konkrétnu 1 minútu v rámci dňa.

Záujemcov o pretestovanie upozorňujeme, že, tak ako sa píše vyššie, v piatok, pondelok a utorok sa budú testovať VÝLUČNE len objednaní záujemcovia. Ak sa pokúsi prísť niekto bez objednávky,  je vysoko pravdepodobné, že nebude vybavený. Cez víkend stačí len prísť a dať sa otestovať. Situáciu pred KD bude od piatku naživo monitorovať a vysielať kamerový systém.

Zároveň tiež upozorňujeme, že parkovacie možnosti budú v blízkosti obecného úradu a kultúrneho domu značne obmedzené, a preto Vás prosíme, aby ste zvolili peší príchod (príp. bicykel a pod.). Dôrazne zároveň pripomíname a prosíme Vás, aby ste neprišli všetci naraz bez objednania v sobotu alebo v nedeľu ráno - v takom prípade vytváraniu radov naozaj nezabránime. Odporúčame sledovať našu textovú "Minútu po minúte", príp. živý videoprenos. Testov by mal byť naozaj dostatok. Na mieste sa budú, samozrejme, nachádzať i príslušníci Ozbrojených síl SR a Policajného zboru SR.

Ďalšie dôležité informácie v súvislosti s aktuálnym stavom nájdete na stránke Ministerstva vnútra SR na TOMTO mieste.

Stále platí, že dobrovoľníkov a zdravotníkov, ktorí nám chcú a môžu s plošným skríningom pomôcť, či už administratívne, alebo zdravotnícky, prosíme, aby tak urobili na TOMTO mieste. Mimoriadne si to vážime.

Pozn.: Správu priebežne aktualizujeme. Vyhradzujeme si právo dopĺňať informácie v priebehu tohto týždňa...

Ďakujeme za spoluprácu...

 

Copyright © 2024 Šamorínčan