streda, 24. júl. 2024
wi-fi

Vo Hviezdoslavove spustili Wi-Fi4EU alebo internet zadarmo

14.5.2020, 08:30
hviezdoslavov.sk

Obci Hviezdoslavov sa podarilo úspešne implementovať projekt pod názvom WIFI4EU.

Účelom tohto projektu nie je zaviesť internet zadarmo pre všetkých obyvateľov obce, ale sprístupniť internet na verejných priestranstvách obce. Projekt je limitovaný na 10 vysielacích bodov, ktoré musia spĺňať určité technické parametre v celkovej sume za kompletnú realizáciu v objeme 15.000,00 EUR s DPH (s nulovou spoluúčasťou obce) s 5-ročným udržaním tohoto projektu.

Viac o projekte po kliknutí na čítaj ďalej.

Na oficiálnych stránka obce sa píše:

Do európskeho projektu sme sa úspešne prihlásili už v apríli minulého roku. Európska komisia následne schválila realizáciu tohoto projektu aj pre náš Hviezdoslavov.

Popasovali sme sa s týmto zadaním a vybrali univerzálne riešenie. Vzhľadom na infraštruktúru obce sme vybrali prístupové body v časti Podháj (autobusovú zastávku a breh rybníka) s cieľom pokryť okrem zastávky aj oddychovú zónu okolia jazierka, ktorú čaká v budúcnosti výdatná revitalizácia. Ďalšími prístupovým bodmi je samotné centrum obce pred obecným úradom, kultúrnym domom (Wi-Fi signálom sú tak pokryté aj vnútorné priestory), Park P. O. Hviezdoslava i športovo-relaxačný areál na Školskej ul. s viacerými bodmi, keďže očakávame výstavbu školy a priľahlého okolia. Pokrytie Wi-Fi signálom takisto dostala aj autobusová zastávka pri vstupe na Poľnú ul. a železničná zastávka (aktuálne čakáme na prípojku od energetikov, takže vysielací bod je dočasne na inom mieste). Pokrytie Wi-Fi signálom dostal aj náš miestny cintorín.

Našim cieľom bolo pokryť optickým pripojením čo najväčšiu oblasť obce v rámci uvedeného rozpočtu, s možnosťou ďalšieho využitia tejto siete. Vytvorili sme tak základ siete, na ktorej plánujeme rozširovať kamerový systém a ďalšie projekty na platforme "smart" riešení.

Sme radi, že aj naša obec sa pomaličky ale isto približuje v ponúkaných službách tým rozvinutejším v našom okolí...

Copyright © 2024 Šamorínčan