sobota, 13. júl. 2024
DSC_0232

Vláčik Vás odvezie na Folklórny festival európskeho priateľstva

26.5.2017, 10:14
Peter Gábor

27.mája 2017  sa uskutoční 7. ročník Folklórneho festivalu európskeho priateľstva a otvorenie letnej sezóny v parku Hotela Kormorán v Šamoríne Čilistove.

Celodenné podujatie je ideálne pre rodiny s deťmi i pre všetkých domácich i zahraničných návštevníkov, ktorí si chcú užiť kultúru, zábavu a prírodu.

Program festivalu po kliknutí na čítaj ďalej.

Jednodňové folklórne slávnosti sú prehliadkou ľudového spevu, tanca, hier, remesiel a zvykov,  v prekrásnej prírode na brehu Dunaja, v areáli Hotela Kormorán (www.hotelkormoran.sk).

Na Folklórnom festivale európskeho priateľstva  môže návštevník očakávať prezentáciu kultúr jednotlivých  menšín  na Slovensku, ochutnávku miestnej gastronómie a veľa dobrej nálady.

Snahou je priblížiť deťom a širokej verejnosti ľudové tradície a remeslá, umožniť im aj vlastnoručne niečo vytvoriť, prezentovať kultúrny život a zvyky svojich predkov. Sprievodným podujatím je jarmok ľudových remesiel. Nájdete tu drevené hračky, medovníky, obrazy maľované na sklo, drotárske výrobky a šperky, výrobky z dreva ako krabice, hodiny, šperkovničky, háčkované veci, sponky a čelenky pre detičky, ale aj šatky, látkové dekorácie, ručne tvarované keramické výrobky a mnoho iného.

27.mája od 10:00 hod. je pripravený zábavný program pre deti v rámci MDD. Čaká na Vás skvelá zábava plná súťaží a hier. Kolotoče či cukrová vata je každoročná tradícia, ktorá nebude chýbať ani tento rok. Deti budú mať možnosť sa povoziť aj na koníkoch, ale aj odísť s krásnymi pomaľovanými tvárami.

Počas osláv MDD vypláva loď Ondava z Prístavu Kormorán z Čilistova o 10:00, 11:15 a o 17:00 na hodinovú vyhliadkovú plavbu po Dunaji, ktorá je skvelým zážitkom nie len pre deti ale aj pre dospelých. Odporúčame zakúpiť lístky vopred na recepcii Hotela Kormorán. Kapacita lode je obmedzená.

Od 13:00 hod. sa začína bohatý folklórny program, kde 10 folklórnych súborov sa nám predstavia z rôznych kútov Slovenska reprezentujúc aj menšiny.

 AKO BONUS, BEZPLATNÁ KYVADLOVÁ DOPRAVA formou VLÁČIKA Vás z mesta Šamorín privezie až k Hotelu!

FEP kyvydlova2017 A5_FEP.indd

DSC_1034 DSC_0772 DSC_0257 DSC_0254 DSC_0232

Copyright © 2024 Šamorínčan