pondelok, 18. okt. 2021 - Lukáš
futbal puchov

Víťazstvo proti Púchovu

24.8.2020, 06:31
stksamorin.sk
Őry Tibor

Zápas 4. kola proti Púchovu vyhral ŠTK Šamorín 2:0.

S veľkou útočnou aktivitou vstúpili do stretnutia domáci hráči. Sériu nádejných príležitostí zavŕšil v 12. minúte Martin Rymarenko, ktorý na ľavom krídle zabojoval a prestrelil z uhla brankára súpera.

Po góle prišlo na našej strane k poľaveniu a hostia nevyrovnali len vďaka dvom výborným zásahom Frederika Valacha. Aj v druhom polčase hostia hrýzli, no upokojenie prišlo po góle striedajúceho Denisa Janča.

V závere sme udržali, nielen vedenie, ale prvýkrát v sezóne aj čisté konto a minimálne dva týždne si udržíme pocit víťazstva. “Zápas nebol vôbec jednoduchý. Súper má kvalitných, behavých hráčov, čomu sme chceli prispôsobiť aj základnú zostavu. Postavili sme hráčov, ktorí zápas odmakajú, budú jazdiť naplno, čo aj ukázali. Napriek tomu, že máme momentálne štyroch kľúčových hráčov zranených, dokázali sme ich nahradiť a hráči na ihrisku svojim nasadením potešili. Teší nás aj čisté konto, ktoré počas celého týždňa avizovali tréner Juraj Baláž aj s Freďom Valachom. Sme veľmi spokojní s víťazstvom,” zhotnotil po zápase tréner Ján Blaháč.

Budú víkend nás zápas nečaká a do akcie sa vrátime v nedeľu, 6. Septembra o 10:30 proti FC Košice.

Hajrá Somorja!

ŠTK Šamorín – MŠK Púchov 2:0 (1:0)

Góly: 12. Rymarenko, 74. Jančo

Žlté karty: Čunta, Baéz, Marić-Bjekić – Raffay, Loduha

Rozhodoval: Jurenka

Diváci: 410

Zostava ŠTK: Valach – Slebodník, Marić-Bjekić, Oikonomou, P. Nagy – Baéz (89. Fujak), Brodziansky (69. L. Nagy), Veselovský (61. Jančo) – Rymarenko, Boateng (69. Leginus), Čunta (89. Méry)

Copyright © 2021 Šamorínčan