utorok, 25. jún. 2024
Víťazný revanš v Dubnici

Víťazný revanš v Dubnici

26.10.2021, 08:06
www.stksamorin.sk

Už v 3. minúte sme mali veľkú príležitosť, keď sme rýchlo rozohrali priamy kop, Bogi našiel pred bránou Sharaniho, no ten nedokázal prepasírovať loptu medzi množstvom obrancov domácich. V 5.minúte prekvapil Baéz obranu súpera dlhým pasom na Luciana Veru, ktorý však z voleja nemieril presne. Úvodnú aktivitu nášho tímu podčiarkol v 7.minúte Sharani, ktorý po pase Baéza prešprintoval súperovho obrancu, no svoju strelu namieril len do brankára Vavrúša. V 11.minúte opäť Baéz vysunul Vrábela, ktorého v úniku fauloval brankár Vavrúš. Z nariadeného pokutového kopu však neuspel tradičný executor, Péter Nagy. V 15.minúte mali svoju najväčšiu šancu domáci, no center z pravej strany neumiestnili hlavou medzi tri žrde. Naši hráči sa neustále snažili využívať pomalších členov obrany domácich, no dlho sa im nedarilo premieňať šance v nábehoch. V 31. minúte prišiel pekný pokus Bogiho spoza šestnástky, jeho strela však tesne lízla bočnú sieť. Neuspeli sme ani po rohovom kope, po ktorom hlavičkou opäť mieril len do bočnej siete Nagy. V závere polčasu tak prišiel trest. Prvotný závar pred brankárom Gyurákovicsom sme ešte ustáli, lopta sa však dostala za šestnástku, kde súper peknou strelou trafil vinkel našej brány.

Krátko po prestávke sa strelou o slovo prihlásil striedajúci Pančík, brankár domácich však opäť zasiahol. V 58.minúte však už bol prikrátky, keď zakombinovali Bogi s Baézom, prvý menovaný poslal do vápna center, ktorý pristál až pri Sharanim a ten z piatich metrov nezaváhal. O desať minút nato sa krásnou strelou prezentoval jeho krajan, Ernest Boateng, ktorý z otočky halfvolejom zavesil do vinkla. V závere mali viac z hry domáci, ktorí si vypracovali aj šance na vyrovnanie, v napínavom zápase sme však ustrážili tri body a získali tri body.

Michal Kuruc: “Po predchádzajúcom zápase sme mali v kabíne nejaké pohorovy, urobili sme zmeny v zostave, a ja som rád, že sme zareagovali takto. Bol to celkom iný prístup, celkom iný výkon. Nebol to možno pohľadný futbal, veľa sa bojovalo, videli sme veľa dlhých lôpt, no to mi je v tomto momente jedno. Podstatné je, že sme dokázali zvíťaziť. V zápase sme neboli horším mužstvom, mali sme viac šancí, takže sme zaslúžene vyhrali."

FK Dubnica – ŠTK Šamorín 1:2 (1:0)

Góly: 45+ Rizie – 58. Sharani, 68. Boateng

Žlté karty: Vavrúš, Rešetka, Kupušović, Pleva – Vera, Zuberu, Gyurákovics

Rozhodoval: Mano

ŠTK Šamorín: Gyurákovics – Vera (46. Pančík), Oikonomou, Malý, Marić-Bjekić – Baéz (87.Fujak), P.Nagy, Bogi (60.Leginus) – Sharani (87.Stašík), Boateng, Vrábel (25.Štefanka)

Copyright © 2024 Šamorínčan