sobota, 25. máj. 2024
Vakcíny od Pfizeru-BioNTechu a Moderny sú dostupné už od 35 rokov

Vakcíny od Pfizeru-BioNTechu a Moderny sú dostupné už od 35 rokov

12.5.2021, 14:46
Peter Gábor

Po tom, ako v utorok ministerstvo zdravotníctva pozastavilo očkovanie prvou dávkou vakcíny od AstraZenecy, posunulo vek pre vakcíny od Pfizeru-BioNTechu a Moderny už na 35 rokov.

„Pozastavenie očkovania prvou dávkou vakcíny od AstraZenecy súviselo aj s úmrtím 47-ročnej ženy, ktoré sa stále prešetruje, ale hlavným dôvodom bolo to, že máme aktuálne málo vakcín od tejto spoločnosti,“ napísalo ministerstvo zdravotníctva na Facebooku.

Ministerstvo o posune vekovej hranice na Pfizer a Modernu neinformovalo, ale takto sa posunula skupina na stránke Čakárne Národného centra zdravotníckych informácií, kde sa ľudia môžu prihlasovať.

roky vakcina

Pfizer-BioNTech a Moderna tak budú pre chronicky chorých a pre ľudí nad 35 rokov. Pre ľudí od 16 do 17 rokov je určená vakcína Pfizer-BioNTech.

Ľudia od 18 do 34 rokov majú podľa stránky dostať AstraZenecu, očkovanie prvou dávkou tejto vakcíny je však pozastavené. Minister Lengvarský povedal, že sa v dohľadnom čase spustí Pfizer-BioNTech a Moderna aj pre ľudí od 16 rokov.

Posunutie prichádza deň po tom, čo ministerstvo zdravotníctva ohlásilo pozastavenie prvých dávok vakcín od AstraZenecy.

V čakárni je po pozastavení vakcíny AstraZeneca pre prvú dávku takmer 260-tisíc ľudí. Ukazujú to dáta Národného centra zdravotníckych informácií v utorok popoludní. Ide tak o mierny nárast oproti pondelku, keď bolo v čakárni 248-tisíc ľudí.

Prevzaté zo stránok dennikn.sk

Copyright © 2024 Šamorínčan