streda, 17. apr. 2024

V Trnavskom kraji budú vakcínou Sputnik očkovať v Piešťanoch

7.6.2021, 13:32
Oznam

V očkovacích centrách Trnavského samosprávneho kraja podali doposiaľ 150-tisíc vakcín. Pre ľudí od 18 do 60 rokov pribudne možnosť dať si aj vakcínu ruského pôvodu.

V piatich veľkokapacitných očkovacích centrách Trnavského samosprávneho kraja podali už 150-tisíc vakcín proti ochoreniu COVID-19.

V dvoch centrách v Trnave, ďalej v Skalici, Dunajskej Strede a v Piešťanoch očkujú vakcínami od spoločností Pfizer/BioNTech, AstraZeneca a Moderna.

V Piešťanoch má cez víkend podľa hovorkyne ministerstva zdravotníctva Zuzany Eliášovej pribudnúť možnosť očkovania ruskou vakcínou Sputnik V.

Počas tohto víkendu podali v kraji približne 20-tisíc vakcín, z toho 11-tisíc od Pfizer/BioNTech, viac ako 6 000 od AstraZeneca a 2 400 vakcín Moderny.

Počas týždňa v Trnavskom kraji očkovanie zabezpečujú nemocnice a polikliniky. Naďalej funguje aj župná výjazdová očkovacia služba, ktorá chodí za záujemcami o očkovanie do miest a obcí.

Trnavský samosprávny kraj zriadil prvé veľkokapacitné očkovacie centrum ešte vo februári v priestoroch Strednej zdravotníckej školy v Trnave.

V marci pribudli ďalšie dve v priestoroch stredných škôl v Dunajskej Strede a Skalici. V máji ďalšie v Trnave a na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch.

Copyright © 2024 Šamorínčan