nedeľa, 26. máj. 2024
V stredu sa autobusom odveziete zadarmo

V stredu sa autobusom odveziete zadarmo

20.9.2021, 12:50
Oznam

Trnavský kraj rozhodol, že sa zapojí dňa 22.09.2021 do Európskeho týždňa mobility v rámci tradičného dňa bez automobilov tak, že cestujúci v tento deň budú cestovať bezplatne (bez nutnosti preukazovania sa vodičským preukazom).

Európsky týždeň mobility prebieha každý rok od 16. do 22. septembra a umožňuje mestám či obciam vyskúšať si alternatívy trvalo udržateľnej dopravy. Motivovaním jednotlivcov, aby si volili udržateľné spôsoby dopravy, ako sú verejná hromadná doprava, pešia chôdza či cyklistika, môžeme znížiť emisie uhlíka, zlepšiť kvalitu ovzdušia a urobiť z mestských častí príjemnejšie miesta pre život a prácu.

Výročná téma na rok 2021 je „Bezpečne a zdravo udržateľnou dopravou“. Výber tohtoročnej témy vzdáva hold ťažkostiam, ktoré Európa – a svet – pociťovali počas pandémie COVID-19. Zároveň sa zamýšľa nad príležitosťami na zmeny vyplývajúce z tejto bezprecedentnej zdravotnej krízy v Európe. Mestá a mestské samosprávy reagovali na pandémiu kreatívnymi a účinnými opatreniami. Tohtoročný Európsky týždeň mobility oslavuje nezlomnosť miest a ich úspechy a zároveň sa snaží udržať tento potenciál. Trendy, ktoré sa začali minulý rok, ako napríklad zvyšovanie aktívnej mobility a využívanie mobility s nízkymi alebo nulovými emisiami, vyžadujú ďalšiu podporu. V súlade s tohtoročnou témou „Bezpečne a zdravo udržateľnou dopravou“ sú štyri ústredné témy duševné a fyzické zdravie, bezpečnosť a reakcia na COVID-19.

Kampaň sa teraz snaží motivovať všetkých bývalých a budúcich účastníkov, aby sa zapojili do 20.ročníka Európsky týždeň mobility pod tohtoročným sloganom „Buďme zdraví, cestujme ekologicky“.

Vlak

Železničná Spoločnosť Slovensko ako ekologický dopravca sa aj tento rok pridáva k Európskemu týždňu mobility s cieľom povzbudiť samosprávy, aby zaviedli a podporovali opatrenia udržateľnej mestskej mobility a vyzvali svojich obyvateľov na prechádzku, cestu bicyklom, či jazdu mestskou hromadnou dopravou.

Cestujte vlakom s mimoriadnou zľavou

Vymeňte auto za vlak aspoň na týždeň a pomôžte nám naplniť tohtoročnú víziu s témou „Buďme zdraví, cestujme ekologicky“. Počas celého týždňa vás dokonca
odvezieme s mimoriadnou zľavou – polovičné cestovné v 2. vozňovej triede vo všetkých vlakoch kategórie Os a REX.

Cestujete s bicyklom ? Ten vám počas celého týždňa prepravíme vo vlakoch Os a REX bezplatne (bez cestovného lístka) až do naplnenia kapacity.

 

Copyright © 2024 Šamorínčan