streda, 28. feb. 2024
03-1-1000x505-e1485354795194

V Šamoríne postavia hokejovú halu

4.4.2019, 07:46
Teraz.sk
ilustračné

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) a spoločnosť X-BIONIC® SPHERE, a. s. podpísali stredu 3. apríla v Šamoríne memorandum o spolupráci. Obe strany zaväzujú k rozvoju hokejového športu na národnej úrovni. Na pôde olympijského tréningového centra v Šamoríne by tak mala do dvoch rokov vyrásť špičková tréningová hokejová hala.

Memorandum podpísali prezident SZĽH Martin Kohút a predseda dozornej rady X-BIONIC® SPHERE Juraj Bača.

Hlavným predmetom spolupráce a spoločného úsilia oboch partnerov je vybudovanie modernej hokejovej tréningovej haly, ktorá bude slúžiť aj ako výchovno-vzdelávacie zariadenie pre rozvoj športu a športovej gramotnosti. Halu budú môcť využívať predovšetkým reprezentačné výbery SZĽH, no s určitým obmedzením ju bude môcť využívať aj verejnosť. "Rastúce nároky na kvalitu prípravy profesionálnych športovcov nás inšpirovali k prehĺbeniu spolupráce so spoločnosťou X-BIONIC®SPHERE, a.s.. Ak si chceme udržať status hokejovej veľmoci, musíme do prípravy našich športovcov investovať, aby sme im dokázali poskytnúť čo najlepšie tréningové podmienky. V Šamoríne je vybudované komplexné tréningové centrum, ku ktorému chceme pridať hokejovú tréningovú halu. Reprezentanti, ktorí sa tu budú pripravovať tak budú mať k dispozícii dokonalú infraštruktúru len pár krokov od svojho ubytovania," uviedol Kohút.

Hokej vnímajú predstavitelia športového komplexu v Šamoríne ako pilier slovenského športu. "Olympijské tréningové centrum x-bionic®sphere v súčasnosti ponúka profesionálne podmienky pre mnohé olympijské aj neolympijské športy. Hokej vnímame ako silný pilier slovenského športu, so silným odkazom z minulosti, na ktorý chceme spoločne so SZĽH nadviazať. Sme pripravení poskytnúť priestor v rámci areálu x-bionic®sphere v Šamoríne a vytvoriť tak vhodné podmienky pre výstavbu hokejovej tréningovej haly, primárne pre účely našej reprezentácie, ale samozrejme aj pre využívanie amatérskou športovou verejnosťou a školami. Ponúkame tiež záväzok podieľať sa na prevádzkovaní budúceho stánku hokejového športu," dodal Bača.

Z memoranda vyplýva, že spoločnosť X-BIONIC®SPHERE, a.s. poskytne SZĽH priestor pre výstavbu tréningovej hokejovej haly vo svojom šamorínskom areáli. Tá by mala vyrásť do dvoch rokov od podpisu memoranda, pričom výstavku bude SZĽH financovať z externých zdrojov. Následné prevádzkové náklady už bude znášať olympijské centrum v Šamoríne.

Olympijské tréningové centrum x-bionic® sphere v Šamoríne má celkovú rozlohou viac ako 100 hektárov. Poskytuje profesionálne podmienky pre mnohé olympijské športy. Najväčšiu časť rezortu, s rozlohou 379 167 m2, tvorí jeden z najmodernejších a najväčších olympijských jazdeckých areálov, ďalšími hlavnými srdcovými tepnami komplexu sú prvotriedne športoviská pre plávanie, fitness, gymnastiku, atletiku a v dostupnej vzdialenosti sme pre návštevníkov schopní ponúknuť aj športoviská pre cyklistiku, golf, motoristické a kolektívne športy. Do rodiny kolektívnych športov sa čoskoro zaradí aj hokej. V areáli sa nachádza tiež hotel, niekoľko gastro prevádzok, kino, bazény a vodný svet, wellness, bowling, biliard, ako aj ihriská pre všetky vekové kategórie. Centrum pravidelne hostí medzinárodné športové podujatia a šampionáty.

Správu priniesol portál teraz.sk.

Copyright © 2024 Šamorínčan