piatok, 23. feb. 2024
strelba

V Šamoríne mal pri bitke v bare strieľať policajt

17.12.2018, 16:24
Slávka Gáborová

Počas víkendu, v nedeľu okolo 01.45 h došlo v Šamoríne k incidentu, ktorého účastníkmi mali byť aj dvaja príslušníci Policajného zboru.

Minimálne jeden z nich mal byť podľa svedkov incidentu opitý a pri konflikte mal použiť strelnú zbraň. Policajt strieľal do stropu a nik nebol zranený. Po výstreloch zostali v strope dve veľké diery.

Ku konfliktu došlo v bare Piton, ktorý sa nachádza na Hlavnej ulici v suteréne miestneho kultúrneho strediska. Na mieste zasahovali mestskí policajti ako aj hliadka štátnych policajtov zo Šamorína.

,,Došlo k strkanici a nejaké dievča padlo na zem. Ktosi sa pustil policajta, no konflikt sa na pár sekúnd podarilo urovnať. Potom sa do seba opäť pustili. Policajt, ktorý bol mimo konfliktu a stál za kolegom, vytiahol zbraň a strieľal do stropu," povedal jeden zo svedkov incidentu. Podľa neho si ľudia v bare hovorili, že išlo o policajtov, ktorí slúžia v Bratislave na letisku Milana R. Štefánika ako pyrotechnici.

Ministerstvo vnútra mimoriadnu udsalosť priznalo bez potvrdenia toho, či bol policajt opitý či strieľal do stropu a kde slúži. Prípad vyšetruje Inšpekcia Ministerstva vnútra SR, ktorá začala trestné stíhanie vo veci trestného činu výtržníctva. ,,Účastníkmi predmetnej udalosti boli okrem dvoch príslušníkov PZ aj ďalšie osoby nachádzajúce sa v pohostinskom zariadení. Policajti boli v čase incidentu mimo služby,” uviedlo tlačové oddelenie ministerstva vnútra.

IMG_0910 2

piton

Copyright © 2024 Šamorínčan