piatok, 1. mar. 2024
mevis

V Šamoríne je priestor pre nového talianskeho investora

25.4.2019, 05:30
tasr
ilustračné, mevis

V šamorínskom priemyselnom parku by mohol pribudnúť nový investor. Možnosť zaradenia talianskej spoločnosti do parku majú 7. mája prebrať podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD), ekonomický diplomat v Ríme Rudolf Durdík a investor na stretnutí v Bratislave. Prizvaný bol aj primátor Šamorína Csaba Orosz.

Ako uviedol Rudolf Durdík, „je tam už jeden existujúci subjekt, zakladateľ celého priemyselného parku v Šamoríne, ktorý rozšíril svoju prevádzku, a tým samozrejme vznikne aj nábor na pracovné sily.“ Dodal, že existuje i nový záujemca z Talianska. Bol súčasťou digitálneho seminára, ktorého sa zúčastnil a ktorému záštitu poskytol Úrad podpredsedu vlády na marcovom stretnutí v Ríme.

„Táto spoločnosť, svetovo taliansky líder na trhu telekomunikácií, digitalizácie, robotizácie hľadá okrem Brazílie, Španielska, Číny, Mexika aj nejakú „anténku“ pre pokrytie strednej a východnej Európy. Bol pozvaný na Slovensko, aby došiel a zvážil možnosť zotrvania práve na Slovensku, odkiaľ by pokrýval okolité krajiny Vyšehradskej štvorky (V4),“ podotkol R. Durdík.

Primátor mesta Šamorín Csaba Orosz sa vyjadril, že priemyselný park v Šamoríne funguje už 10 – 15 rokov, pričom v ňom figurujú hlavne talianske firmy zamerané na automobilový priemysel. Zakladajúca talianska spoločnosť podľa neho doteraz funguje úspešne, a preto víta možnosť nasadenia nového talianskeho investora do tohto priemyselného parku. „Zároveň by sme chceli vycestovať a pozrieť si fabriku u nich v Taliansku. Máme ešte dosť miesta aj pracovných síl,“ dodal Cs. Orosz.

Taliansky investor chce po návšteve v Bratislave navštíviť spolu s Rudolfom Durdíkom priemyselný park v Šamoríne a zistiť podmienky svojho pôsobenia na Slovensku. O možnosti fungovania na Slovensku sa dozvedel na marcovom medzinárodnom seminári Digital Dynamic Visegrad v Ríme. Jeho témami bola okrem iného digitalizácia v krajinách V4 i spolupráca týchto krajín s Talianskom v oblasti eGovernmentu.

Copyright © 2024 Šamorínčan