nedeľa, 21. apr. 2024
V Šamoríne je ďalší nakazený pacient

V Šamoríne je ďalší nakazený pacient

20.4.2020, 04:00
Peter Gábor

Ani nášmu mestu sa nákaza koronavírusom nevyhýba. Na mape, ktorú spravuje Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) sa objavila informácia o ďalšom prípade ochorenia COVID-19 v našom meste. Posledný prípad je zo soboty 18.4.2020. Celkovo je tak v Šamoríne 6 pozitívne testovaných (3 muži a 3 ženy).

Mapa vírusu po kliknutí na čítaj ďalej.

Mapu si môžete pozrieť tu.

Nezabudnite dodržiavať všetky preventívne opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu.

Hlavne:

  • Nosiť rúška alebo respirátory alebo aspoň šály pri každom kontakte s inými ľuďmi, predovšetkým v obchodoch, lekárňach, v práci, vo vlakoch, autobusoch ale aj na ulici. Rúška chránia nielen Vás ale rovnako aj ostatných ľudí, preto je absolútne nevyhnutné ich používať.
  • Dôsledne dezinfikovať všetky rizikové predmety používané viacerými ľuďmi. Často si dôkladne umývať ruky, pri kašľaní a kýchaní si zakrývať ústa jednorazovými vreckovkami.
  • Vyhýbať sa kontaktu s ľuďmi mimo našej domácnosti ak kontakt nie je nevyhnutný. Ktokoľvek môže byť chorý rovnako ako aj Vy môžete byť chorý. Jedine znížením počtu kontaktov medzi ľuďmi, nosením rúšok a pravidelnou dezinfekciou sa podarí šírenie vírusu zastaviť.
  • Dodržiavať dvojmetrový rozstup v rade (vonku aj vnútri).

  • Pre seniorov nad 65 rokov sú určené špeciálne otváracie hodiny v obchodoch, a to od 9.00 h do 12.00 h.

  • Vláda SR a Úrad verejného zdravotníctva SR vyzvali seniorov, aby pre riziko ochorenia COVID-19 vychádzali zo svojho domu či bytu len v nevyhnutých prípadoch. Štát seniorom odporúča, aby radšej požiadali o pomoc iných, eliminovali sociálny kontakt s druhými ľuďmi, a to aj s rodinnými príslušníkmi. Vláda je pripravená v prípade nutnosti aj prijať zákaz vychádzania pre konkrétne skupiny ľudí.

 

Copyright © 2024 Šamorínčan