nedeľa, 21. apr. 2024
senior_penzista

V núdzi poznáš priateľa....

20.3.2020, 09:09
Szilvássy József
Pixabay

Nakoľko už niekoľko dní sme doma, mám viac času na prehľadávanie sociálnych sietí. Medzi príspevkami sú aj užitočné, ale aj poplašné správy.

Medzi rôznymi statusmi som našiel jeden, ktorý ma naozaj  nahneval. Zároveň by som chcel naň reagovať.

Jedna pani sa na facebooku sťažovala nato, že sa v Šamoríne vznikla panika následku toho, že medzi nakazenými sú aj Šamorinčania. Vyzýva primátora, aby konal a aby sa vyjadril.

Na stránke mesta pritom v záujme spomalenia šírenia koronavírusu žiada samospráva obyvateľov, aby preventívne opatrenia dodržiavali vo všetkých oblastiach života. Viackrát sa uskutočnilo zasadnutie krízového štábu, ktorý prijal viacero opatrení. Mestský úrad a primátor Csaba Orosz 16. marca zverejnil výzvu, že hľadá dobrovoľníkov na šitie rúšok a zároveň radnica objednala šitie 3200 rúšok od istej komárňanskej firmy. Dobrovoľníci mestského úradu rúška rozdajú seniorom, pri distribúcií do poštových schránok budú pomáhať, dobrovoľníci – študenti a učitelia materských a základných škôl.

Vedenie mesta rieši nákup potravín pre seniorov odkázaným na pomoc na telefónnom čísle, seniori si môžu objednať základné potraviny a čistiace potreby. V zmysle dohody mestskí dobrovoľníci dvakrát do týždňa nakúpia pre seniorov odkázaným na pomoc potraviny a doručia im domov, následne po doručení treba uhradiť dodaný tovar.

Primátor dodal, „že seniori už aj využili ponúkanú službu. Túto službu v stredu využil aj pán zo zahraničia, ktorý chce takýmto spôsobom pomáhať svojej 90 ročnej matke, ktorá žije sama v Šamoríne.“

Určite nájdeme spôsob, ako pomôcť seniorom v tej neľahkej situácii dodal na záver primátor Csaba Orosz.

Na základe uvedených skutočností zmením známe príslovie. V núdzi poznáš priateľa, ale aj mestské zastupiteľstvo.

Copyright © 2024 Šamorínčan