nedeľa, 3. mar. 2024
Screenshot 2019-03-04 at 09.25.41

V našom regióne nemá Dunajská Streda konkurenciu

7.3.2019, 06:14
Športky.sk
FC DAC

Jednou z najmodernejších futbalových akadémií v strednej Európe sa môže pýšiť Dunajská Streda. Finančnou podporou sa na tomto projekte podieľal aj Slovenský futbalový zväz (SFZ) a jeho mládežnícke kategórie tieto priestory a hracie plochy využívajú v tréningovom procese.

"Slovenský futbalový zväz podporil vznik tejto akadémie. Tá môže slúžiť na celoročné užívanie a v našom regióne nemá konkurenciu," cituje oficiálna internetová stránka SFZ slová prezidenta zväzu Jána Kováčika, ktorý si tento týždeň pozrel spomenutý objekt spolu s trénermi mládežníckych reprezentačných tímov SR. "Tréneri si mohli dokončenú akadémiu detailne prezrieť. Teší ma aj to, že v nej máme vlastnú šatňu a aj zázemie pre naše reprezentačné mužstvá. Tie sa môžu využívať od najbližších dní alebo zrazov,“ skonštatoval ďalej Ján Kováčik.

Areál akadémie v Dunajskej Strede sa rozprestiera na 17 hektároch a ukrýva v sebe desať ihrísk (tri s umelou trávou a sedem s prírodnou trávou, pozn.) a hlavnú budovu. Špecialitou je pieskové ihrisko pre brankárov s rozmermi 35 x 30 metrov. Tréningové centrum slúži pre mládežnícke výbery Dunajskej Stredy, A-mužstvo a B-tím FC DAC 1904 či mládežnícke reprezentácie Slovenska. V útrobách akadémie sa nachádzajú regeneračné zariadenia, fyzioterapeutická a lekárska miestnosť, fitnescentrum, jedáleň, oddychová miestnosť i miesto pre spoločenské hry. Akadémiu si pochvaľoval aj kouč SR "21" Adrián Guľa: "Je nadštandardne vybavená na to, v akom priestore sa nachádzame, právom máme byť na čo pyšní. Je veľké plus, že ju môžu využívať aj reprezentácie. Videli sme skvelé zázemie, hracie plochy sú vo výbornom stave."

Okrem prvého muža slovenského futbalu Jána Kováčika a kormidelníka SR do 21 rokov Adriána Guľu si priestory akadémie na Žitnom ostrove pozreli aj Martin Žamba (tréner SR "15"), Branislav Fodrek (kouč SR "16"), Marek Bažík (lodivod SR "17), Ladislav Kubalík (videoanalytik tímu SR "21"), Miroslav Hýll (šéftréner brankárov) a Jozef Jelšic (tréner futbalistiek SR do 15, 17 a 19 rokov).

Viac môžete čítať TU.

DSC_0182_0

Copyright © 2024 Šamorínčan