piatok, 29. mar. 2024
V náročnom zápase naše basketbalistky prehrali

14.10.2021, 08:24
FB ŠBK Šamorín

Vo včerajšom basketbalovom zápase podľahli naše reprezentantky súperkám z Piešťan 39:69. ŠBK Šamorín - Piešťanské Čajky 39 - 69 (7:16, 6:15, 12:19, 14:19)

Čajky v Šamoríne dokazovali kvalitu už od začiatku duelu, ŠBK prvý krát bodovalo za stavu 0:10 v 6. minúte a polčas skončil výrazne pre Piešťany (13:31). Po veľkej prestávke domáce pridali a tretia štvrtina mala vyrovnanejší priebeh, no len z jej začiatku a podobne sa vyvíjala aj tá posledná. Piešťany sa v každom prípade s prehľadom dopracovali k výhre 69:39, neovplyvnilo ich ani vylúčenie trénera Petra Jankoviča za dve technické chyby, ktorý musel opustiť lavičku.

Najviac bodov za ŠBK: Marcová 10, Lelkes J. 8, Šipková 7.

Komentáre k zápasu ŠBK Šamorín - Piešťanské Čajky:

ŠBK Šamorín

hráčka Simona Marcová :

Myslím si že sme až na pár chýb podali dobrý výkon v obrane. Útok sme mali veľmi chaotický. Nehrali sme odvážne prvý polčas. Sústredíme sa na sobotný zápas ktorý je pre nás dôležitý. Gratulujeme súperovi k výhre.

tréner Albert Diósi:

Družstvo súpera bolo na vyššom leveli. Ich kvalita sa prejavila hlavne v obrane. Gratulujem svojmu družstvu za obetavý výkon počas celého zápasu. Žiaľ naše 2 hračky sa zranili a to sa prejavilo na nízkych počtoch daných bodov. Gratulujem súperovi k víťazstvu.

Piešťanské Čajky

hráčka Laura Želnyte:

Aj napriek tomu, že sme viedli vysoko od začiatku zápasu, bol to pre nás veľmi náročný zápas. Niekedy sme sa nedokázali popasovať so šamorínskou agresívnou obranou, pripísali sa k tomu emócie, hlavný tréner dostal parohy. Určite musíme zlepšiť do budúceho zápasu naše prevedenie v obrane, hlavné čo sa týka obranných doskokov.

Tomáš Kačmarík asistent trénera:

Bol to veľmi tvrdý zápas, ktorý sa hral v napätej atmosfére. My sme sa s ním nevysporiadali úplne podľa našich predstáv. Super na nás urobil priveľa útočných doskokov a my sme mali veľa strát. Vyhrali sme o 30 bodov za čo dievčatám gratulujem, ale musíme sa zavrieť do telocvične a veľa pracovať.

ŠBK Šamorín: Marcová 10, Šípková 7, Sujová 5, Lelkes Barbara 2, Bábiková 0 (Lelkes Júlia 8, Vaigl 5, Soóky 2, Slama a Takács po 0), tréner: Albert Diósi.
Piešťanské Čajky: Tadič 15, Rusiňáková 9, Martišková 8, Hašková 6, Boothe 4 (Pirttinen 10, Kozáková 9 /8 doskokov/, Želnyté 6, Dovčíková 2, Vandlíková a Kraislová po 0) tréner: Peter Jankovič.
TH: 10/15 – 15/23. Trojky: 1/11 – 4/20. Fauly: 20 – 21. Štvrtiny: 7:16, 6:15, 12:19, 14:19.
Rozhodovali: Izák, Turčin, Gacík.