nedeľa, 14. apr. 2024
V Mliečne horela pivnica. Predbežná škola za 20 000 EUR

V Mliečne horela pivnica. Predbežná škola za 20 000 EUR

13.9.2021, 11:27
KR HaZZ Trnava

Dňa 12. septembra 2021 pred 16-tou hodinou bol ohlásený požiar pivničných priestorov rodinného domu v Šamoríne, okres Dunajská Streda. Do príchodu hasičov sa majitelia pokúsili požiar uhasiť záhradnou hadicou.

Silné zadymenie preniklo cez vnútorné schodisko do obývacej časti rodinného domu. Na jej odvetrávanie hasiči použili pretlakové ventilátory a prirodzenú ventiláciu. Na likvidáciu požiaru boli nasadené tri vysokotlakové prúdy. Pivničné priestory boli využívané aj ako technická miestnosť, kde sa nachádzala vykurovacia technika a taktiež skladovací priestor. Požiar spôsobil aj poškodenie vodovodného vedenia, následkom čoho prišlo k úniku vody. Zasahujúci hasiči na jej zastavenie uzavreli hlavný uzáver vody rodinného domu. Po úplnom dohasení plameňov bola použitá termokamera, ktorou sa dohľadali prípadné skryté ohniská.

Príčina vzniku požiaru bola stanovená ako prevádzkovo-technická porucha. Predbežná škoda, ktorá vznikla majiteľom domu, bola vyčíslená na hodnotu 20 000€. Hasičom sa svojou prácou podarilo uchrániť majetok v sume 50 000€. Pri udalosti zasahoval aj Dobrovoľný hasičský zbor obce Šamorín a Šamorín, časť Mliečno.

poziar2

poziar

Copyright © 2024 Šamorínčan